Wpis z mikrobloga

hej miruny, polećcie jakiś dobry transmiter fm (z dwoma usb najlepiej),
bo z tym który posiadam od 2 lat, już #!$%@? mnie bierze (,)

kupiłem onegdaj na ali - Xiaomi ROIDMI 3S ale nie spodziewałem sie wtedy ze tenże ucina tak chamsko pasmo przenoszenia (podejrzewam że nawet do 16kHz nie sięga...), moich ulubionych albumów nie da sie słuchać w zasadzie,
i chyba właśnie skończyła mi sie cierpliwość słuchania czegokolwiek przez ten bieda-model,
poratujcie czymś z przyzwoitą jakością w stosunku do ceny,
tak żebym nie wydał milion cebulionów, HELP!

#transmiter #transmiterfm #samochody #samochod #caraudio #gadzety #xiaomi #roidmi
blackbird - hej miruny, polećcie jakiś dobry transmiter fm (z dwoma usb najlepiej),
...

źródło: comment_f10Cft9c2On7BmWJZeCQpBviii3B151s.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@Dave987654321: wierz mi, jestem raczej ogarnięty :) w technikalia, i nie raz, ani nie dwa rozne czestotliwosci testowalem w roznych miejscach, ale wyglada po prostu na to ze bede musial sie pogodzić z kupa dźwiekiem, albo zmienie radio (radio ma jeszcze wejscie na kasety :))) ), albo kupie na probe np Rock B300 bo cos tam w chwala w internetach (choc pewnie dystrybutor kilka rozeslał jutuberom i stad te zachwyty ;-)
  • Odpowiedz
@blackbird: Z żadnego transmitera nie będziesz zadowolony, po prostu technologia jest ułomna i jak masz nie całkiem gówniane audio to to ciągle będziesz słyszał, jak nie masz bajerów typu sterowanie radiem z kierownicy to po prostu je wymień i po sprawie
  • Odpowiedz
@Dave987654321: tak sie zastanawima, czy jakbym znalazl gdzies taki archaiczny transmiter fm podpinany przez jacka od strony zrodla dzwieku, a do radia podłączany przez kasete ;) to moze by jakosc byla lepsza niz przez BT ? w takim przypadku przynajmniej transmisja/strumien_danych nie bylby kastrowany bezprzewodowo przez BT (?) bo strumien jest przeca na pewno rekompresowany ta drogą
  • Odpowiedz
Raczej nie Bluetooth pogarsza jakość dźwięku bardziej nadawanie FM. Wyprowadź sobie aux i wtedy użyj tylko transmiter Bluetooth - - >aux. Jutro porównam
  • Odpowiedz
@blackbird: To nie BT jest problemem tylko przetwarzanie dźwięku na zwykłe analogowe fale radiowe przez układ za 1 USD który na dodatek musi spełniać normy maksymalnej mocy nadawania w jak największej możliwej ilości krajów
  • Odpowiedz
@Dave987654321 @henryxx ale skoro tak jak zaznaczałem wyżej - jakość z radia fm jest ZDECYDOWANIE odróżnialna/lepsza niż stream poprzez BT ze smartfona, to zrzucanie winy na słabej jakości układ/przetwornik w (moim) przypadku raczej sie nie klei, tak na logike mi sie wydaje, co wy na to ?
  • Odpowiedz
@blackbird: Już pomijając wszelkie ograniczenia sprzętowe nikomu nie chce się bawić w produkowanie jakiegoś mega zajebistego audiofilskiego transmitera bo zawsze będzie jakiś szum z odległych stacji radiowych a do tego wydawanie jakiejś większej kasy mija się z celem bo już lepiej wymienić samo radio w samochodzie.
To nigdy nie było rozwiązanie które miało oferować jakąś zajebistą jakość, to zawsze była tylko proteza która w sprzyjających warunkach jako tako się sprawdza w
  • Odpowiedz
@blackbird: miałem całkiem przyzwoicie zrobione audio w samochodzie (wygłuszone drzwi, całą przestrzeń bagażnika, wymienione przednie głośniki, z tyłu phase aliante 10" i jakiś markowy wzmacniacz), słuchałem muzyki przez AUX, w międzyczasie sprawdzałem też oryginalne Roidmi kolegi i różnice były marginalne... Ostatnio ojcu kupiliśmy na święta Roidmi i nawet brat (który też troche w audio siedzi) był zdziwiony jak dobra jakość muzyki przez to leci. Drugi argument - na Aliexpress chińczycy wszystko
  • Odpowiedz