Wpis z mikrobloga

Mireczki błagam bo wymiękam, moja narzeczona przestała istnieć! Pomyślicie no kuzwa kolejny piwniczek ale tym razem nie... moja narzeczona przestała istnieć w RDO! A konkretnie nie ona tylko jej dowód osobisty... zapytacie jak to się stało? Prosta sprawa! Poszła wyrobić nowy dowód bo niedługo kończy się ważność starego. Ale dowód ktory chciała wymienić jest jeszcze conajmniej miesiąc ważny, papiery złożone kilka dni później wizyta w mbank w celu założeniu konta? Buum blokada rdo, dokument niezgodny z bazami państwowymi, może błąd? Ok za 10 razem pan ( nie wymienię imienia, ale to najlepszy konsultant jakiego spotkałem) mówi no nie da rady, burza zrobiona dokument jest papier jest osoba jest! No nie do końca... W RDO to nie istnieje! Lećcie do dzielnicy sprawdzać ocb. Dowód składany w dzielnicy B. No i do dzielnicy drugiego B lecimy... pani zdziwiona, ale jak to? Nie widzi? Ja widzę! Widzi pani ja widzę panią i dokument! A można jakieś poświadczenie? „No pewnie że nie! Ale w ostateczności może się ręcznie dać oświadczenie z pieczątka i podpisem, ale pani coś zaczęła panikować, i mimo że wcześniejsza pieczątka zawierała totalnie inna dzielnice Warszawy poprosiła kolegę na zasadzie „ weź tu podpisz bo ja już podpisywałam, to żeby ta sama pieczątka nie była” sytuacja autentyk ^^ z papierkiem do banku, mbank ( który uwielbiamy i o nic nie posądzamy- wiemy ze pracownik zrobił wszystko co możliwe!) znowu RDO papier nic nie zmienia! RDO RDO RDO. Wkurzeni jak osy lecimy dziś do urzędu w którym dowód składaliśmy! ^^ i tu zonk! Ale jak to! Państwo kłamią przecież banki nie maja dostępu do bazy danych RDO! To tylko ścisłe tajne dane państwowe i pani dane są w nich! Dowód ważny ogólnie pytanie ( chyba pani naczelnik) na zasadzie spier... która nawet jak pokazaliśmy jej dane ze strony obywatel gov pl gdzie jak byk widać że nie ma starego dowodu- jest nieważny, widnieje nowy dowód, oraz jego numer ^^ no kuzwa nie mogłem. Szybki telefon na infolinie państwowa i JEST UPRAGNIONY NUMER do departamentu RDO gdzie pani potwierdziła że banki mają dostęp do ich bazy, i ogólnie podała nam na spokojnie informacje że dowód 16tego został do urzędu wysłany, i jej słowami( pewnie leży ale im się szukać nie chce, wie pan za dużo roboty, kawę trzeba pić) autentyk!... a teraz bądź mądry i pisz wiersze jakieś pomysły? #warszawa #prawo #obywatel #absurd #urzad
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@Niespokojny12200000 nie jestem pewna, czy ogarnęłam ten chaos, który stworzyłeś, ale prawdopodobnie chodzi o to, że unieważnili Twojej różowej dowód stary, jak złożyła wniosek o nowy. Czy zmieniała jakieś dane składając nowy wniosek? Choćby adres? Wtedy chyba (nie wiedzieć dlaczego) unieważniają dowód ze względu na zmianę danych w nim zawartych.
  • Odpowiedz
@Niespokojny12200000: mbank ma albo jakiś ułomny system albo ułomnych konsultantów. Notorycznie się to zdarza, że mbank negatywnie weryfikuje dowód w RDO, mimo, że w RDO wszystko jest w porządku.
Czy Twoja narzeczona ma jakieś nietypowe znaki w imieniu albo nazwisku? Może podwójne nazwisko?

Sprawdzanie dowodu przez bank jest w trybie weryfikacji - bank wpisuje dane i dostaje odpowiedź z RDO, że taki dowód istnieje albo nie. Wystarczy literówka w imieniu lub nazwisku, albo np. niewpisanie drugiego imienia czy dodanie spacji między członami nazwiska - i weryfikacja będzie już negatywna.

A może narzeczona zmieniła adres zameldowania przed 1.03.2015 i nie wymieniła dowodu? Wtedy stary DO
  • Odpowiedz