Wpis z mikrobloga

W kilkunastu kategoriach wzrosty cen w Polsce były w minionym roku najwyższe w Unii Europejskiej, wynika z danych Eurostatu.

Ziemniaki podrożały u nas o ponad 51 proc. (średnio w Unii był wzrost o 6,3 proc.). Wywóz śmieci o ponad 32 proc. (w UE o 3,6 proc.). W unijnej czołówce byliśmy także pod względem tempa wzrostu cen w telekomunikacji (szybsze było tylko w Rumunii) i w kategorii „hotele i restauracje” (za Węgrami).


HEHE 3% INFLACJA, WSZYSTKO POD KONTROLOM, WZROSTY SOM SEZONOWE, SUSZA BYŁA, PYNSJE TESZ ROSNOM

#neuropa #polska #ekonomia #gospodarka #inflacja #bekazpisu #wykop #europa
SzalonyFanMalysza - >W kilkunastu kategoriach wzrosty cen w Polsce były w minionym ro...

źródło: comment_H9fDkA1rZ8OcUjuReBqwDX0ECoJy7K9P.jpg

Pobierz
  • 16
@slimaczeg: brak słów, odstaw telefon, weź kilka oddechów na świeżym powietrzu i zacznij czytać powoli, ze zrozumieniem, bo widzę że masz spory problem. Znasz takie pojęcie jak koszyk inflacyjny? Polska to wciąż stosunkowo biedny kraj i kategoria żywność stanowi jedną z najważniejszych, o ile nie kluczową. I to ceny w CAŁEJ kategorii urosły najszybciej w UE. Tutaj masz infografikę:
SzalonyFanMalysza - @slimaczeg: brak słów, odstaw telefon, weź kilka oddechów na świe...

źródło: comment_zSScEfypexOdE5t8nnpdE5kAFqtnmOL2.jpg

Pobierz
@SzalonyFanMalysza szkoda mi już czasu na tą dyskusję (,)

twoim zdaniem niezależna instytucja, która obliczyła wskaźnik inflacji na podstawie ściśle określonej metodologii oszukuje Polaków, czego dowodem jest m.in. cena ziemniaka XD a za wszystkim stoi pewnie Jarosław Kaczyński

nie wiem dlaczego sugerujesz mi brak znajomości terminu, którego sam nie rozumiesz - bo inaczej byś wiedział, że każda grupa w koszyku ma swoją wagę (a udział cen żywności jest