Wpis z mikrobloga

@derylio1: Mógłbyś opisać proces ściągnięcia modelu z jpn i przybliżone oszczędności? Planowałem zakup właśnie hurtowo kilku sztuk, bo znajomy kupił ostatnio na miejscu i też wspominał o dobrej cenie
  • Odpowiedz
@FiK:
w moim przypadku sprowadzanie z JP opiera się na znajomych.
Najpierw szukam interesujących mnie modeli w polskich sklepach, potem porównuję cenę np na stronie: https://www.1999.co.jp/eng/
Jak zrobię listę modeli, na których najbardziej "oszczędzę" to wysyłam do kumpla, który jeszcze szuka taniej na japońskim ebayu. Jak wszystko mu przyjdzie to wysyła mi do Polski jako gift :)
Na moim poprzednim zamówieniu zaoszczędziłem ok 400 zł. Wybierałem głównie te modele, które
  • Odpowiedz
@WodzNaczelny:
Ten model posłużył mi do nauki bardziej zaawansowanego malowania(np płyty pokrycia samolotu nie są jednolitego koloru, krawędzie są ciemniejsze a wnętrze jaśniejsze(3 kolorami malowane)). Popełniłem sporo błędów przy nim, które udało się w miarę ukryć.

Porady
1. Polecam rękawiczki lateksowe
2. Przed malowaniem samolotu warto go umyć (jak np skleisz kadłub i chcesz pomalować, to najpierw
  • Odpowiedz
@derylio1: jeszcze coś ode mnie: Przed lakierowaniem rozpylić czystą wodę w powietrze aerografem; to zredukuje cząsteczki kurzu w powietrzu przez co nie będą się pojawiały na świeżo pomalowanej powierzchni.
  • Odpowiedz