Wpis z mikrobloga

Żyjemy w kraju, w którym dominuje ciemnota i zabobon.
Gdzie seks jest tematem tabu.
Gdzie nie istnieje porządna edukacja seksualna dla młodzieży.
Gdzie prawo aborcyjne jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie.
Kto zatem jest winny, gdy jakaś nastolatka bez wiedzy rodziców postanowi sama na sobie przeprowadzić aborcję?
Oczywiście WHO i lewactwo.

#4konserwy #neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli
splinter96 - Żyjemy w kraju, w którym dominuje ciemnota i zabobon.
Gdzie seks jest t...

źródło: comment_4w8Oeu1fn8VtwbElYXwm6t1t8PXXHELF.jpg

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
@motaboy: jeśli nastolatka nie ma pojęcia o świadomym współżyciu, antykoncepcji ani o sposobach usuwania ciąży, to jeśli taki a nie inny bieg wydarzeń jest "jej winą, koniec kropka" to zaryzykuję tezę, że możesz mieć jakiś gwóźdź wbity w mózg
  • Odpowiedz
@ImperatorPL: Oczywiście że to jej wina. Kwestią otwartą pozostaje to, w jaki sposób (i czy w ogóle) zostanie ukarana i jakie są okoliczności łagodzące. Relatywizujesz w interesie swojej ideologii.
  • Odpowiedz
@motaboy: Gdyby ta dziewczyna miała szansę na rzetelną edukację seksualną, a nie na tępe katolskie zabobony, to nie byłoby tego problemu. Aborcji dokonano by w warunkach cywilizowanych, albo nie dokonano by jej w ogóle.

Tfu na was, katolskie tępaki.
  • Odpowiedz
@motaboy:
Edukować niewolno.
Zapobiegać?? Broń Boże.
Usuwać? Nigdy w życiu.

Ale oczywiście walić to. Winą za sytuację jest bogu winna smarkula która się pewnie naczytała/nasłuchała mitów że za pierwszym razem nie zajdzie, a jak wyszło szydło z worka to się przestraszyła i wynikło
  • Odpowiedz
@Nieprzyjazny_Ziemniak: To kompleks. Klasyczny kompleks niższości. Zakompleksienie polegające na autoprojekcji że gdziś tam, za górami, za lasami, jest lepiej niż w Polsce.

Mam kolegę z Macedonii który używa dokładnie tego samego słownictwa. Tyle, że dla niego "normalnym krajem" jest Polska. Żenująco się słucha jego pie%dolenia na temat własnego kraju. Sądzę że taki sam cringe mają Nimecy czy inni Francuzi słuchając tego typu kompleksów jak twoje.
  • Odpowiedz
@motaboy: to nie kompleks, bo są wskaźniki, które pokazują, ze Polska nie jest normalnym krajem. Czy są kraje gdzie jest gorzej? Oczywiście. Ale są też kraje, gdzie jest lepiej i w przeciwieństwie do Ciebie, ja nie spoczywam na laurach i pracuje nad polepszeniem sytuacji tego państwa, żeby moje dzieci mogły żyć w lepszym kraju niż ja.

Wydaje mi się, że kompleks masz tu ty, bo nie potrafisz dostrzec wad kraju
  • Odpowiedz
Kwestią otwartą pozostaje to, w jaki sposób (i czy w ogóle) zostanie ukarana i jakie są okoliczności łagodzące


@motaboy:

Patrz @GordonL gość który tyle się produkuje na temat złych sądów nie wie takich podstawowych rzeczy (czy zostanie ukarana) .

Trudno powiedzieć, żeby było to zaskakujące.
  • Odpowiedz
@splinter96: może się mylę, ale to coś co prawacy nazywają tabletkami "wczesnoporonnymi" działa tak, że nie pozwala się na zagnieżdżenie komórki jajowej. A robi tak przez dawkę estrogenu (czy innych hormonów), więc organizm myśli, że już jest w ciąży i nie pozwala na zagnieżdżenie się kolejnej komórki, a nie zapobiega istniejącej już ciąży...
  • Odpowiedz