Wpis z mikrobloga

Mirki, idzie do mnie Triban 100 (starszy model za 999zł). Z racji, że to będzie moja pierwsza "szosówka", bo wcześniej jeździłam wyłącznie na "góralach" - czy trzeba w tym modelu zwracać uwagę na ewentualne mankamenty, które wypadałoby od razu reklamować?
#wykoptribanclub
  • 13
@chumojwazdziki: kompresor mam w garażu ;) pytam tak trochę bardziej serio. Rower idzie do mnie kurierem - właściwie to go sobie sama doręczę, a że stacjonarny Decathlon z serwisem rowerowym mijam codziennie, to nie problem podjechać z rowerem na pace, żeby coś tam poprawili/wyregulowali na miejscu albo wymienili.
@Listoniosek jak każdy rower kupiony przez internet.
- centryczność kół,
- ułożenie opon,
- regulacja przerzutek ( ale i tak się zaraz rozregulują)
- hamulce czy po dociśnięciu klamek nie przesuwają w jeden z boków, obręczy.
Po jakimś czasie i tak musisz jechać na przegląd.
tak jak napisał @Fraagles: na ułożenie opon zwróć uwagę bo u mnie były nyple odsłonięte i przy pierwszej jeździe złapałem kapcia. Co do przerzutek to akurat tu go nie słuchaj, bo jeżdżę tym rowerem półtorej sezonu i ręką ich nie ruszałem, nie rozregulowały się.

Koniecznie ustaw sobie hamulce i poświęć na to sporo czasu, możesz też poprawić na podsiodłowej ten plastik zapobiegający spadaniu łańcucha, bo jest on zakładany losowo a powinien
@perzon hehe, no ja dwa razy robiłem regulację przerzutek. Pierwszy raz (odbierałem rower chwilę przed zamknięciem) zaraz na pierwszej jeździe, więc pewnie podregulowali na oko. Drugi raz, już po jakiś 300 km, bo pewnie linki się wyciągnęły.
A z kolei łańcuch to mi nigdy nie spadł, a jeżdżę trochę w terenie.
. Drugi raz, już po jakiś 300 km, bo pewnie linki się wyciągnęły.

A z kolei łańcuch to mi nigdy nie spadł, a jeżdżę trochę w terenie.


@Fraagles: czyli mniej więcej jak u mnie z heblami, póki sam się za nie nie zabrałem to był dramat. Może trafiłem kumatego serwisanta, po to pierwszy rower z tourneyem który nie ma problemów z biegami :P