Wpis z mikrobloga

@BananowySzymon: Dużo też zależy od układu mieszkania. W starych kamienicach często pozwala on na wyodrębnienie dwóch osobnych lokali mieszkalnych. Zatem inwestor kupując jedno mieszkanie, robi z niego dwa i czerpie zysk z wynajmu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BananowySzymon: @grzybku: wynajem po 10k zł miesięcznie? Kto to weźmie? Za 1/5 tego może sobie spłacać własne i to w kilka lat.

Prędzej na biura jeśli lokalizacja prestiżowa.

A dysponując kwota umożliwiająca kupno 4 mieszkań to chyba warto kierować się zasadą "nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka"
  • Odpowiedz
@staryhaliny: nie wiem co inwestor ma w głowie, podałem tylko przykład co można zrobić z lokalem starej kamienicy. Wiele czynników składa się na cene wynajmu. Ciężko cokolwiek powiedzieć bo brak szczegółów.
  • Odpowiedz
Przykład: Kamienica, 100 m2, 10k msc - wszystko sie zgadza.


@grzybku: Wszystko prócz tego, że pokazujesz OFERTĘ na lokal UŻYTKOWY. A OP wyraźnie pytał o mieszkanie:

Ktoś się orientuje jakie jest na rynku zapotrzebowanie na mieszkania 10k i w górę za czynsz?
  • Odpowiedz
@staryhaliny: Zgadza się. Tak sobie teoretyzuje off top. Wracając do pojedynczego mieszkania, to 10k msc to dla mnie jakiś kosmos żeby wynajmować nawet jeśli to prestiżowa lokalizacja i wysoki standard.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BananowySzymon: tylko po co, skoro może za to wziąć dwa mniejsze, w jednym mieszkać, drugie wynajmować, będzie płacił w praktyce jedną ratę i jeszcze mu w #!$%@? zostanie.

Kto jest zatem klientem docelowym mieszkania za 10k zł miesięcznie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maur: ambasador pracujący w warszawie będzie wynajmował mieszkanie w kamienicy we Wrocławiu? No ciekawa teoria.

Poza tym obawiam się, że taki ambasador będzie miał zagwarantowane jakieś lokum z zasobów nieruchomości MSZ czy czegoś takiego, lub w ogóle będzie mieszkał w ambasadzie, które często są niezłymi rezydencjami.
  • Odpowiedz
@staryhaliny: wynajmują nawet w blokach, fakt często mają obiekty na własność. Np. Konsulat Niemiec no i willa ambasadora to własność RFN, ale biura dla konsula honorowego to zwykle się raczej wynajmuje.
Ale still, to mieszkanie nie biuro a wanna nikomu obok biurka raczej nie jest potrzebna.
  • Odpowiedz