Wpis z mikrobloga

#gitaraelektryczna #gitara #gitarabasowa

Konserwacja gitary odbyta.

Postanowiłem podzielić się swoimi praktykami w konserwacji gitary, ponieważ dzisiaj przyszedł ten dzień. A przyszedł z opóźnieniem. Pytałem jakiś czas temu o grę w rękawiczce bawełnianej (tak jak pewien znany basista z YT). Zamówiłem z Amazona dwie sztuki. Moje spostrzeżenia:

- rękawiczka nie utrudnia gry, a czasem nawet ułatwia. Sam się zdziwiłem, spodziewałem się że będzie przeszkadzać przy łapaniu bardziej zaawansowanych akordów. Różnica jest minimalna. Do tego dzięki rękawiczce slajdy wchodzą dużo lepiej. Ja ich gram dużo więc dla mnie mega plus.
- jak ktoś ma problem z marznącymi dłońmi na nieogrzanej salce prób to jest must-have.
- struny zachowały żywotność dwa razy dłużej niż zwykle. Nawet kiedy je zdejmowałem to widziałem różnicę. Nie były w ogóle od strony lewej ręki usmarowane. Kostka wyrządziła duże większe zniszczenia. Jedynie progi się odbiły. To zaleta przy gitarach z Floyd Rosem, ponieważ kto kiedykolwiek miał taką gitarę wie, że wymiana strun i konserwacja to operacja na co-najmniej 1,5h.

Wracając do meritum, mój rytuał wymiany i konserwacji gitary wygląda następująco. Zaczynam oczywiście od zdjęcia strun. Wyjmuję mostek i uruchamiam kompresor na niewielkim ciśnieniu. #!$%@?ę kurz z zakamarków (pod przystawkami w kanale mostka i tak dalej). Potem poleruję gitarę ręcznikami papierowymi. Uprzednio przecierając podstrunnicę nakładam na nią olejek cytrynowy. Następnie szczoteczką do zębów szoruję podstrunnicę i progi. Ważne żeby szczoteczka była dość miękka, najlepiej kupić taką dla dzieci. Olejek cytrynowy też nie nadaje się do wszystkich typów podstrunnic. Zależy od drewna z jakiego jest wykonana. Następnie gąbką do mycia naczyń zdejmuję olejek i docieram podstrunnicę ręcznikiem papierowym. Nakładam struny, reguluję gitarę i można #!$%@?ć dalej. Dzięki za uwagę.

ZasilaczKomputerowy - #gitaraelektryczna #gitara #gitarabasowa 

Konserwacja gitary...

źródło: comment_tEREHWyhuI5cGd6QXUrDtDng3YTEysSW.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZasilaczKomputerowy: Nie polecam ręczników papierowych do polerki, a raczej jakąś fajną ściereczkę z mikrofibry, w Auchanie zestaw 3 jest chyba za 10 zł i nie pozostawiają takich "swirli".

Jak masz mocno usyfioną podstrunnicę to warto ją najpierw oczyścić np. dunlopem 01, odczekać chwilę aż wyparuje i dopiero potem jechać olejkiem.

na Twoim miejscu zaopatrzyłbym się jeszcze w lubrykant (polecam Big Bends nut sauce) do kostek w mostku i do siodełka,
  • Odpowiedz
  • 0
@ZasilaczKomputerowy tak tylko napisze ze Scott nie nosi rękawiczek żeby sie struny nie brudzily albo dla lepszej techniki.
Ma jakąś chorobę i mu się palce trzęsą jezeli nic ich nie dodtyka, nagrał filmik gdzie o tym mówi
  • Odpowiedz