Wpis z mikrobloga

Mirasy, pytanko. Czy macie czasem potrzebę sprawdzenia jaka jest cena paliw na stacjach w okolicy i wybranie najtanszej czy wyjebongo i tankujecie zawsze 98 premium lub diesel premium i sie nie przejmujecie cenami? Byłoby zapotrzebowanie na stronę, na której są aktualne ceny paliw?

#samochody
  • 29
@anonim1133: Pytam teoretycznie, czy byłoby takie zapotrzebowanie.
@szkodnikPL: Jest wiele takich stron, ale wszystkie mają ten sam mankament - brak aktualizacji cen bo muszę je robić użytkownicy, a to sprawia, że nie ma realnej możliwości porównania cen w danym miejscu.
@zagubiony-pixel: A gdybyś wiedział, że na innej, oddalonej o 1 km jest cena 10 gr na litrze mniejsza to byś tam pojechał?
@DanekRBI: U siebie w mieście leję na jednej stacji od dobrych 10 lat, kwestia przyzwyczajenia i tego, że zawsze jest ktoś z kim sobie mogę słowo czy dwa zamienić. W trasie leję na pierwszym lepszym orlenie i na pewno nie chciałoby mi się sprawdzać czy jest w okolicy tańsza stacja. Natomiast na pewno są ludzie, którym by się chciało szukać.
@DanekRBI osobiście wątpię. Nie wiem kto jeszcze tak mocno patrzy na cenę paliwa. Różnica jest i tak minimalna, a wyjeżdżasz zazwyczaj jak i tak już trzeba zatankowac.
@DanekRBI: W biednych niemczech clever tanken dziala calkiem dobrze.
Ot - ostatnio znalezlismy fajna stacje 7 centow tansza niz to co jest najblizej. 7x60x4.25 - oplacalo sie 2km przejechac.
Poza tym - zawsze mozna sprawdzic kiedy jest najtansze - bo po co przeplacac?
@DanekRBI: totalnie zbędne, na stacjach różnica w cenie jest zbyt mała żeby zakrzątać sobie jeszcze głowę odpalaniem dodatkowej aplikacji i szukaniem innej, ogólnie powodzenia w Warszawie z szukaniem w godzinach szczytu tańszej stacji, więcej spalisz i stracisz czasu niż to warte a na trasie czy w małych miejscowościach to bez sensu bo jest tam zazwyczaj 1 stacja na kilkanaście albo i kilkadziesiąt kilometrów a wszyscy i tak tankują tam gdzie najbliżej
@Neoplan: @Pirat_Brodacz: @levusek1992: @Wykopujacy__Grabarz: @kmt187: Szczerze mówiąc nie sądziłem, że pojawi się tyle głosów w stylu "nie zaprzątam sobie w tym głowy, kto by się przejmować oszczędnościami na stacjach benzynowych?". Myślałem, że ludziom zależy, żeby nie przepłacać tankując paliwo. Patrząc po tym jak dużą popularnością cieszą się serwisy wyszukujące promocje na różne artykuły czy wyszukujące najtańsze oferty danego produktu wydawało mi się, że coś takiego miałoby sens.
@DanekRBI: Moja odpowiedź to moje doświadczenie z życia w Warszawie, stacje są tak rozstawione, że musisz przejechać parę kilometrów włączając w to korki, nawracanie w drugą stronę niż jadę, marnowanie czasu i samego paliwa w sobie. Żeby przejechać ze stacji Orlen np. na BP to muszę przejechać 3 lub 4 dzielnice, minąć zakorkowane centrum lub Mokotów i dopiero wtedy zatankuje za 5 groszy taniej co efekt jest praktycznie żaden.
@DanekRBI W trasie zupełnie się nie przejmuje, tak jak @Neoplan mówi, jest ochota na rozprostowanie nóg i fajkę, można przy okazji zatankować. W mieście mam niedaleko domu ulubiony Orlen, pracowałem tam na studiach i jakiś sympatia pozostała xD na innych stacjach bywa taniej o parę groszy, ale nie na tyle żeby mi się chciało zmieniać moja ulubiona :D
@DanekRBI: No i pamiętaj o tym, że praktycznie 99,99% osób w służbowych samochodach czy to osobówkach czy to dostawczych czy każdych innych ma kartę flotową, która daje im możliwość tankowania na wybranych stacjach wybranej firmy i nikt z tych osób nie będzie szedł do szefa i mówił "sefie dzis tankowalem za swoje bo na bp bylo taniej o 3 grosze". Nie wspominając już o tym, że jak masz kartę flotową to
@DanekRBI: Wiesz, jeśli taki serwis wyszukujący promocje pozwoli ci zaoszczędzić np 50 zł podczas jednorazowych zakupów to nie dziwne, że ludzie z nich korzystają bo to jest już jakaś tam kwota, a w przypadku tankowania to tak jak wspominałem w poprzednim komentarzu- oszczędność rzędu 2.50 zł przy tankowaniu pełnego baku jest wręcz śmieszna :)
@Wykopujacy__Grabarz: Rzeczywiście przy różnicy rzędu 5 gr nie ma to większego znaczenia gdzie zatankujesz. Ale bardzo często zdarza się, że można na litrze mieć różnicę rzędu 10-15 gr a nawet 20 gr na litrze co przy 50 l daje Ci np 10 zł oszczędności. Tankując 3-4 razy w miesiącu masz wtedy te kilkadziesiąt złotych różnicy. Wiadomo, że dla niektórych wyrzucić 40 zł w miesiącu to jak pierdnąć, ale pewnie nie dla