Wpis z mikrobloga

#religia #narkotykizawszespoko #wiara #biblia #gownowpis #jezuschrystus
pokazał mi rzekę wody życia(..) wypływającą z tronu Boga i Baranka (..) A po tej i po tamtej stronie rzeki Były drzewa życia, wydające dwanaście zbiorów owocu (...) A liście drzew służyły do leczenia narodów. (Apokalipsa Św. Jana 22:1-2)

Jakie jest słowo Boga w nawiązaniu do konopi/marihuany?

Roślina konopia (naukowo: konopia, slangowo: marihuana) jest jedną z wielu „roślin wydających nasiona” (Ks. Rodzaju 1:12), pobłogosławiona i dana ludziom do użytku według naszej wolnej woli

I przemówił Bóg: "Oto dałem wam wszelką roślinność wydającą nasienie, która jest na powierzchni całej ziemi, i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa wydający nasienie. Niech wam to służy za pokarm. I wszelkiemu dzikiemu zwierzęciu ziemi, i wszelkiemu łatającemu stworzeniu niebios oraz wszystkiemu, co się porusza po ziemi, w czym jest życie jako dusza, [dałem] na pokarm wszelką zieloną roślinność". I tak się stało. Potem Bóg widział wszystko, co uczynił, i oto było to bardzo dobre.(Ks. Rodzaju 1:29-31)

Jak konopia była używana w biblijnych czasach?

Konopia była używana na 12 różnych sposobów, jako: ubranie, papier, żagle, sieci na ryby, uszczelniacz, kadzidło, pożywienie, w ceremoniach, jako używka relaksująca i lekarstwo.

Słowo Kana (Cana) ma te same korzenie słowotwórcze co „cannabis”(czyli konopia), wskazując na to, iż konopia była tam uprawiana.

Wierzy się, że Trzej Mędrcowie którzy odwiedzili Chrystusa podczas narodzin byli Zoroastrianami, którzy uważali konopie za specjalny dar Boga

A jak jest z konopią dzisiaj?

Konopia w obecnych czasach ma tysiące zastosowań. Współczesna technologia dostarczyła wiele nowych zastosowań dla tej rośliny, takie jak: energia z biomasy,bio-olej, materiały budowlane, plastik itd.
Jest używana na całym świecie jako lekarstwo. Jest jedną z najlepszych roślin uprawnych na Ziemi, oraz popularnym środkiem relaksacyjnym.

Ludzie są wsadzani do wiezienia za jej używanie, pomimo wielu rządowych raportów pokazujących brak negatywnych skutków na społeczeństwo.
  • 3
  • Odpowiedz