Wpis z mikrobloga

Po raz kolejny rząd wywala nasze pieniądze w błoto. Dentobusy, które miały uratować tragiczną sytuację z uzębieniem polskich dzieci, w rzeczywistości ograniczają swoją pracę do diagnostyki. Od początku dentyści mówili, że to bez sensu. Choćby dlatego, że na leczenie trzeba uzyskać zgodę rodzica. Na zdj. RTG też, na znieczulenie również. Ale co tam, w telewizji można opowiadać ile się zrobiło (°°

Dużo więcej byśmy zyskali, gdyby te pieniądze zostały wydane na ogólnokrajową kampanię zdrowotną.

http://www.infodent24.pl/newsdentpost/dentobusy-na-potege-lakieruja-zeby,113658.html

#polityka #zdrowie #stomatologia
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SkrytyZolw: albo po prostu nauczyciel by szedł z dzieciakami do już istniejących gabinetów i tam za kasę z tego programu nawet prywatny dentysta by zrobił wszystkim przeglądy. Nie trzeba by kupować sprzętu, cała kasa by poszła na usługę
  • Odpowiedz
@mozaika: Ja wiem, ale sytuacja jest już na prawdę tragiczna. Usuwanie stałych zębów u 7-latka to zbrodnia, a niestety nie jest to odosobniony przypadek. A głównym problemem jest zupełny brak zainteresowania rodziców stanem uzębienia dziecka. Dlatego przede wszystkim trzeba zwiększyć świadomość ludzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Zgadzam się absolutnie. Panuje przeświadczenie, że mleczaki można rwać na potęgę, przecież i tak urosną stałe. Już pomijam brak dyscypliny dot. wizyt kontrolnych przy stałych zębach i specjalistów pożal się Boże na NFZ ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@mozaika: I do tego mało osób wie, że dzieci akurat mają całkiem dobrze dofinansowane leczenie stomatologiczne. Tylko np. lakowanie 6-tek jest refundowane do 8 r.ż., więc wielu rodziców przegapia okazje.
  • Odpowiedz
@nophp: to była ironia przecież xDD

@Matemit: Ale rząd to robi. Dzieci mają na prawdę spoko świadczenia, tylko jak widać niewiele osób o tym wie. Zatem tak jak pisałam wyżej, ogólnokrajowa kampania to podstawa jeśli chodzi o wprowadzenie jakichś zmian.
  • Odpowiedz