Wpis z mikrobloga

Cześć i czołem :)
Mam pytanie do użytkowników karty kredytowej Citibanku simplicity, którzy wypożyczali na tą kartę samochód zagranicą. Pytanie, czy używając tej karty traci się na przewalutowaniu depozytu, który idzie na wypożyczanie samochodu? Widzę, że za przewalutowanie płaci się aż 5,7% transakcji, jeszcze jakby mieli przewalutować depozyt to średnio się ta impreza zaczyna opłacać. Chce wypożyczyć tanio i kupić ubezpieczenie zewnętrzne.
#citibank #podroze #finanse #bankowosc #kartakredytowa #grecja #rentcar #kreta
  • 8
@personalnyMisio: a nie lepiej skorzystać z Revoluta? Masz kartę pre-paid, co jest super bezpieczne za granicą i nie płacisz prowizji za przewalutowanie.

Masz już jakaś wypożyczalnię na oku? Na Krecie wypożyczalnie nie robią specjalnych problemów, da się ogarnąć samochód z pełnym ubezpieczeniem w dobrej cenie.
@vykk: Dzięki, będę mial wiedzę na przyszłość

@Stef444n: Rzeczywiscie, użyłem opcji szukaj i na flyforfree znalazłem bardzo ciekawą ofertę gdzie płaci sie gotówką nawet bez depozytu europeocars.com Za 7 dni w maju, auto klasy B za 100 euro z pełnym ubezpieczeniem. Wnioski się wysuwają, że podróżując każdy gdzieś taki problem już miał i gdzieś na internecie już jest na to odpowiedź

@Alver: Alver, wolam, bo chyba juz temat się
@personalnyMisio: jak wypożyczałem auto na Krecie z lokalnej wypożyczalni (Minoan Rent a Car, swoją drogą polecam), to nawet nie chcieli żadnej kaucji ani karty, ubezpieczenie było pełne z zerowym udziałem własnym. Trzeba po prostu znaleźć dobrą wypożyczalnię, niekoniecznie sieciówkę.

A jeśli chodzi o blokowanie danej kwoty na karcie to w hotelach wielokrotnie używałem Revoluta i działało, nie wiem jak to wyglada z wypożyczalniami. Na Krecie Revolut tylko raz mnie zawiódł, na