Wpis z mikrobloga

Szukam opinii o bootcampie kodilli 9 miesięcy Java.
Zdecydowałem się na bootcamp tylko zastanawiam się nad formą. Pracuję Pon- Piątek do 14-16:00.
Najbardziej by mi pasowała wersja online oszczędzanie czasu na dojazdy, najlepiej rozłożony czas
ok.1-3h w tygodniu oraz średnio 9 h na cały weekend + możliwość do 3 przerw nawet do 2 tygodni jedna.
Są w innych firmach opcje w tygodniu 1-2 h max ale zato twardo po 8h sobota i niedziela co tydzień.
Pytanie do absolwentów/uczestników/znajomych znajomych Kodilli lub podobnych kursów.
Jaki mieliście odbiór kontaktu z nauczycielami online? Czy mieliście poczucie że jesteście ,,zaopiekowani"?
Chodzi o to że wydaje mi się że dużym plusem kursu offline nad online jest to że masz człowieka face to face. Co sądzicie?


#programowanie #programista15k #bootcamp #kodilla #kurs #it
Wojujacy_Agnostyk - Szukam opinii o bootcampie kodilli 9 miesięcy Java.
Zdecydowałem...

źródło: comment_m2GLxfj1bw7DCuUf2TAOVIhUWNLO7Bwd.jpg

Pobierz
  • 21
@Zwierzak24: o cie hui. To teraz 3x bardziej uważam co mówisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jestem całkiem ogarnięty skończyłem trudny techniczny kierunek więc wiem że taka nauka programowania by mnie nie przygniotła. Jak ci się chce proszę odpowiedz. 1) ze swojego doświadczenia i doświadczenia innych samouków to piszesz że 1 rok to mało aby od 0 się wbić do pracy? 2) Problemem jest też to że podczas
@Wojujacy_Agnostyk: 1) Biorąc pod uwagę że teraz żeby się przebić nie wystarczy sama znajomość Javy tylko jeszcze jakieś podstawy springa, hibernate-a, baz danych czy serwerów aplikacyjnych to rok to trochę mało. Mówię tak ze swojej perspektywy, ale ja byłem kompletnie zielony jak zaczynałem. 2) No właśnie to był główny problem bo w pewnym momencie chciałem za dużo na raz a później zdawałem sobie sprawę że jak się uczy wszystkiego to się
@Wojujacy_Agnostyk: Wymyśl sobie aplikacje jaka chcesz napisać i ja zacznij pisać.
Nawet głupia todo lista czy kalkulator na start.
Na początku nie będziesz wiedział jak w ogóle uruchomić projekt, wpisujesz w Google i rozwiązujesz.
Nie będziesz wiedział jak dodać pierwszy widok, w Google i szukasz.
Nie będziesz wiedział jak połączyć kod z logika, Google i szukasz.
To najlepszy sposób nauki.
Na początku będziesz pisał gówno które ledwie działa, ale to normalne.
@Wojujacy_Agnostyk: ten bootcamp to syf, kiła i mogiła wtopiłem kasę a więcej nauczyłem się z youtube. Materiały pełne błędów, zero merytorycznego wsparcia (mieli być jacyś mentorzy, chyba kur### wszyscy wymarli) szkoda czasu i kasy. Jestem pół roku po kursie firmy mowią wprost że po kodilli nikogo nie chcą bo mają złe doświadczenia
@Wojujacy_Agnostyk: Wcześniej już komuś odpowiadałem ale tu podobnie pytasz. Jeżeli podczas rekrutacji starasz się na stanowisko programisty, a ktoś ci sugeruje test kodilli. mimo że masz wieloletnie doświadczenie, dużą wiedzę skończone studia, wiesz że jesteś w tym dobry. Jeżeli rekrutacja ma polegać na zrobieniu głupkowatego testu z kodilli nie mającego nic wspólnego z programowaniem. To już się powinna zapalić czerwona lampka. Czy na prawdę warto w to brnąć dalej. Skoro wyznacznikiem,