Wpis z mikrobloga

Czy da się przenieść wszystko z jednego maila na drugi?

Mam taki problem. Mama kupiła iPhone 2 lata temu.
Nie miała swojego maila, wiec zarejestrowaliśmy jej iCloud pod mail taty.

I teraz... mama kupiła nowszego iPhone, a starszego daje tacie.
I mamy kłopot. Czytałem ze podpięcie dwóch iPhone dwóch różnych osób pod jednego maila, to beznadziejny pomysł.

Więc stoimy w miejscu, jak tu wykminić
1) zarejestrować nowy telefon mamy na nowo utworzony Apple id (tylko tutaj jest problem z backupem danych. Da się zgrać wszystkie dane jednego iPhone na drugi z zupełnie innym Apple id)?
2) zarejestrować telefon taty na nowo utworzone Apple id (tym sposobem - tata miałby dwa maile, albo mama by miała maila taty podpiętego, a tata mamy XD)

Cóż począć?

#apple
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bagi1: nie wiem jak Apple bo trzymam się z daleka ale czy da się skonfigurować te skrzynki na kompie przez IMAP?
Jak tak to podpinasz np. do Thunderbirda obie skrzynki jako IMAP i kopiujesz całą zawartość z jednego konta do drugiego :)
  • Odpowiedz
@bagi1: AppleID != mail.
Nowy telefon aktywujesz na AppleId mamy.
Jak już się skonfiguruje i dane się przenoszą, to odpinasz AppleId mamy od starego telefonu i go resetujesz do ustawień fabrycznych.
Na stary telefon tworzysz ojcu AppleId, ale podajesz jego normalnego maila, na GMailu czy gdzie tam ma założonego.

Ja mam AppleID utworzone na maila na GMailu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Strus: No dobra
Ale mail (Gmail) AppleID = iCloud
A na icloudzie mam sporo rzeczy
Wiec teoretycznie, tacie by się ściągnęły wszystkie zdjęcia z jej chmury (No chyba ze bym je ręcznie odpiął i wywalił)
  • Odpowiedz
Wiec teoretycznie, tacie by się ściągnęły wszystkie zdjęcia z jej chmury

@bagi1: Czemu? Przecież na starym telefonie będzie tylko jego AppleId, a nie mamy (jak je odepniesz i zrobisz reset do ustawień fabrycznych).

Twoja mama ma już swoje AppleId, podpinasz je do nowego telefonu.
Tacie zakładasz jego AppleId na jego maila, którego już ma - i podpinasz do starego telefonu,
  • Odpowiedz