Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki pijcie ze mna kompot - odpieluchowalem córkę lvl 2,5 w weekend.
Od początku.
Myślę sobie całkiem duża juz, za miesiac dwa do przedszkola to wypadałoby sie tym zająć. Po rozmowach ze znajomymi przygotowałem się raczej na batalię dwu tygodniową, a tu dwa dni i problem z głowy.
W sobote rano zdjalem pamperka i latala caly dzien bez, oczywiście ani razu na nocnik, ani razu nie zawołała tylko w majtasy i płacz. Zeby usiasc na nocnik to nie bylo mowy, siadała na sekunde i wstawala z rykiem. W nocy z soboty na niedziele budzila sie z płaczem i trzymala za krocze. Mówię wtf? Chwila konsternacji czy może jednak nie jest za wcześnie, różowa juz wątpiła po jednym dniu, nerwowa atmosfera wiadomo jak to baby.
Nastaje piekny niedzielny poranek, mija z 30min od pobudki i nagle słyszę "tata siusiu" to pach na nocnik i poszlo. Oczywiście zeby sie nie bala to cala niedzielę jak robiła potrzebe to podczas kazała się przytulać ( ͡ ͜ʖ ͡). Teraz już tylko nocnik, ba nawet podczas drzemki nie robi w pieluche tylko po przebudzeniu prawie od razu woła i idzie zrobić na nocniczek. W nocy tez się budzi i woła, ze chce (ʘʘ).
Nawet nie wiecie jaka radosc i dume to budzi w człowieku ()Taki wysryw ode mnie #dzieci #tatacontent #rodzice
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Insane_Mike: ja planuję na lato ta walkę. Smoczka się właśnie pozbyłem. Zapomniał całkowicie. Miałem obawy ale wystarczyło parę godzin i nie ma tematu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zarov u nas ze smoczkiem byl dramat.. do teraz ma do spania i nie wiem jak sie go pozbyc.

@Jambolada u nas taki double profit, bo pojawila sie opcja nowo otwartego przedszkola publicznego 500m od domu, ale w publicznych warunkiem jest dziecko odpieluchowane, wiec wstrzymamy sie do konca miesiaca z prywatnym i od lutego pojdzie tam :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Insane_Mike: my po prostu nie daliśmy. Był płacz i krzyk przed drzemka ale później tak się zmęczył, że zasnął....to już od soboty jak leży schowany w szafce wysoko.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zarov my jak na dzien zabieralismy to byla taka histeria i dramat, ze oddawaliśmy bo az wymiotowala z placzu krzyku.. a w koncu mowie dosc bo to przesada i tak naprawdę jeden dzien marudzenia, drugi pare razy zawolala i dalej spokoj. Jedynie z tym spaniem wola zawsze i tez to juz wkurza bo np w nocy jej wypadnie to się budzi ze nie ma
  • Odpowiedz
  • 0
@Aganiok__: to że masz dziecko nie oznacza że jesteś dziecięcym ekspertem we wszystkim. Niektóre dzieci łapią jedne rzeczy wolniej, drugie szybciej. Jeden chodzi w wieku 9 mcy, drugi potrzebuje na to 13. Jedno dziecko korzysta z nocnika w wieku 2,5 roku a inny potrzebuje na to 18 mcy. Wychyl nos poza swój czubek wózka. Albo nie, lepiej tam zostań i nie pouczaj innych swoimi mądrościami.
JagniecymFuterkiemWalekPokryty - @Aganiok__: to że masz dziecko nie oznacza że jesteś...

źródło: comment_rlUvkrU26Pbh3e3zzJQiJlTjVAa6VVCt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Dla wszystkich, którzy uważają, że słuchanie małego organizmu to problem z logicznym myśleniem polecam https://mataja.pl/2015/03/jak-odpieluchowac-dziecko-podstawowe-metody-i-wskazowki/ (odnośniki do badań naukowych, na których oparty jest artykuł są na dole strony)

AAP podkreśla zresztą, że odpieluchowanie jest procesem w trakcie którego najczęściej dochodzi do nadużyć zwłaszcza tych emocjonalnych ze strony rodzica. Dzieje się tak ponieważ rodzice często przeceniają możliwości rozwojowe dziecka w związku z czym niesłusznie interpretują wpadki i ewentualny opór malucha jako umyślne nieposłuszeństwo
  • Odpowiedz
@JagniecymFuterkiemWalekPokryty skąd wniosek, że mam dziecko? Nie pisze o własnych doświadczeniach, tylko o obecnym stanowisku ekspertów w Polsce i na świecie. Zauważ, że sadzanie 'zaraz jak usiądzie' a po 12 miesiącu życia to dość znacząca różnica, a zbyt szybkie odpieluchowanie może (choć nie musi) mieć nieciekawe konsekwencje https://mamadu.pl/127573,zbyt-szybka-nauka-siadania-na-nocniku-moze-zaszkodzic-dziecku-lekarz-urolog-radzi-jakich-bledow-unikac
  • Odpowiedz