Wpis z mikrobloga

@L3stko W ogólnie nie rozumiem po co podnosić w kwestie statystyczne wpływu aborcji na kobietę (tzn. z punktu widzenia naukowego ok można). Kwestia szkodliwości statystycznej - lub braku szkodliwości aborcji nie powinna być argumentem do obwarowan prawnych aborcji.
Przyjmując taka argumentację Spurek strzela sobie w stopę i udowadnia, że w ogóle nie rozumie o co chodzi w prawie do aborcji. Ale ale to Spurek więc nic dziwnego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ibilon: co to za prawacka nowomowa wogole XD
Nie ma czegos takiego jak nienarodzone dziecko. Nienarodzona moze byc z6gota, zarodek albo plod.

I owszem, plod, czy zarodek JEST czescia cuala kobiety. Od ciala kobiety zalezy jego gospodarka hormonalna, tetno, odzywianie. Dopoki zarodek/plod pozostaje w srodku, jest po prostu organem.
@L3stko:
Istnieje antykoncepcja, można używać - są tabletki, są prezerwatywy, różnego rodzaju oringi itd, można to łączyć i mieć w praktyce 100% antykoncepcję, albo można na stałe operacyjnie zrobić się bezpłodną.

W Polsce można wykonać aborcję w szczególnych przypadkach - jeśli chodzi o gwałt, zagrożenie życia matki itd. Na pewno przymusowo kobieta nie urodzi chorego dziecka, nie umrze i nie będzie wychowywać dziecka z gwałtu - bo w tych sytuacjach jest
Ja #!$%@?ę, te lewaki..


@bedist: nie, Ty nikogo nie pierd--lisz i dlatego nie powinieneś się wypowiadać, bo temat aborcji w żaden sposób Cię nie dotyczy.

To tak, jakbyś dyskutował o prawie lotniczym, nie mając nawet samochodu ani prawa jazdy...
@jdhue: Ciąża dla wielu osób jest okropna, ale oczywiście nigdzie o tym nie przeczytasz bo wykreowano obraz MATKI POLKI W STANIE BŁOGOSŁAWIONYM
A wiele kobiet ma potem problemy z tarczycą, z cukrzycą, żylakami i masą innych problemów z którymi będą się męczyć do końca życia ALE TO ICH WYBÓR ŻEBY SIĘ Z TYM MĘCZYĆ. Jeśli są osoby które nie chcą poświęcać swojego zdrowia to nie można im kazać utrzymywać ciąży.
@KrzLis: Nie jestem z tagu przegryw, więc wiem dosyć sporo na te tematy. Mam różową od kilku lat.

Ale jak już tak mowa - to dlaczego Wy, lewacy, skoro macie z tym gówno wspólnego tak bardzo sracie na punkcie aborcji? W tym wątku nie ma żadnej lewackiej kobiety, ale dużo lewackich mężczyzn zaraz się obsra w tych komentarzach.

Już nawet się nie przejmuję, doskonale wiem, że słyniecie jak nikt inny z
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
ABORCJA TAK:
*zagraża życiu matki
*gwałt
*rozpoznane wady genetyczne dziecka

ABORCJA NIE:
*własne widzimisie kobiety, że np jednak nie chce dziecka. W takiej sytuacji mężczyzna również powinien mieć prawo głosu, gdyż to jego dziecko.

Odnośnie aborcji płodu (wczesne stadia ciąży) nie mam zdania. Change my mind.
@wioseneczka:

A wiele kobiet ma potem problemy z tarczycą, z cukrzycą, żylakami i masą innych problemów z którymi będą się męczyć do końca życia

Jaki jest mechanizm powstawania problemów z tarczycą wskutek ciąży? Jakie to konkretnie problemy?

Jaki jest mechanizm powstawania cukrzycy wskutek ciąży?
(piszesz do "do końca życia", więc rozumiem że nie chodzi o tzw. cukrzycę ciążową, która ustępuje zaraz po porodzie)
Ale jak już tak mowa - to dlaczego Wy, lewacy, skoro macie z tym gówno wspólnego tak bardzo sracie na punkcie aborcji? W tym wątku nie ma żadnej lewackiej kobiety, ale dużo lewackich mężczyzn zaraz się obsra w tych komentarzach.


@bedist: po pierwsze, nie wiem czemu uważasz, że jestem lewakiem.

Po drugie, właśnie dlatego, że mam coś wspólnego z płodzeniem dzieci, uważam, że prawo do aborcji powinno być znacząco poszerzone. Nie
Ale jak już tak mowa - to dlaczego Wy, lewacy, skoro macie z tym gówno wspólnego tak bardzo sracie na punkcie aborcji? W tym wątku nie ma żadnej lewackiej kobiety, ale dużo lewackich mężczyzn zaraz się obsra w tych komentarzach.


@bedist: po pierwsze, nie wiem czemu uważasz, że jestem lewakiem.

Po drugie, właśnie dlatego, że mam coś wspólnego z płodzeniem dzieci, uważam, że prawo do aborcji powinno być znacząco poszerzone. Nie
@KrzLis: Według mnie możliwość wyboru kobiety jest na etapie antykoncepcji - można ją łączyć na różne sposoby, powodując niemal stuprocentową skuteczność. Aborcja w Polsce działa dobrze, jest legalna w dobrych przypadkach tak jak pisałem wyżej.

To tak jakby walczyć z podatkami - no tak, ciało kobiety, to ona powinna o nim decydować - tak samo mogę mówić ja o podatku - to moja wypłata i ja powinienem o niej decydować.

Jest
@KrzLis: No ale dobrze, uznajmy, że jednak masz rację - ale co wtedy z mężczyznami? Przecież my też mamy prawo do własnych dzieci. Powstaje kolejny problem, bo zmusić kobiety nie można, a jeśliby uregulować prawnie, że musi być zgoda dwóch rodziców, to powstałoby kolejne ograniczenie.
Według mnie


@bedist: no właśnie. Według Ciebie.

Dlaczego uważasz, że kwestie rozrodczości kobiet powinny być regulowane według tego, co Ty uważasz, skoro nie masz z tym nic wspólnego?

Użyłem analogii, jakbyś chciał decydować o kształcie prawa lotniczego, nie mając nawet prawa jazdy i samochodu.

To tak jakby walczyć z podatkami (...) tak samo mogę mówić ja o podatku - to moja wypłata i ja powinienem o niej decydować.


@bedist: pełna