Wpis z mikrobloga

A muszę się z wami podzielić pewnym spostrzeżeniem na temat domowego małego #agd

Ostatnio nasz #zelazko się całkowicie popsuło i niestety ale nic nie dało się prasować. Jak to ja zacząłem szukać odpowiedniego dla nas. Mam w pracy czas więc lubię nawet czytać opinię..

Wybór padł na #philips. MOże ktoś z was powie że są lepsze itd a ja się z tym zgodzę bo tak naprawdę jest tego mnóstwo do wyboru i każdy znajdzie coś dla siebie tak naprawdę. W obrębie jednej marki zawęziłem poszukiwania do kilku modeli. Przekonałem móją #rozowypasek, że tak naprawdę chce jej ułatwić życie i kupimy jeden z wyższych modeli GC5039. A że #mediamarkt jest w moim mieście to pojechaliśmy pooglądać bo najlepiej jak się coś stanie to żeby mieć serwis pod ręką a nie wysyłać.

Krótka wstawka na temat MM bo zagadałem czy da się coś taniej za te żelazko i ogólnie sie zdziwiłem bo oni mogą robic coś taniej jeżeli konkurencja ma traniej, ja skorzystałem z opcji 3 lat gwarancji w cenie bo się bardziej opłacało :)

wracając do tematu! Rozpakowałem GC5039 (to żelazko które nie ma regulacji temp ale o tym zaraz), nalałem wody i zaczynam testować. Widać że porządnie zrobione, naprawdę jest różnica w jakości wykonania z innymi, zero albo mało tandety. Para pięknie bucha bo ma spory wyrzut! No to prasowanie będzie idealne! Zwłaśzcza, że nie trzeba nic regulować tylko przykłądamy do obojętnie jakiego materiału i prasujemy! jakieś było moje zdziwienie! koszula któa widziała po praniu i czekała na wyprasowanie, po dość częstym jechaniu w różne strony była powiedzmy wyprasowana na pwiedzmy 3,5/5.. Masakra!Ok może materiał lipny, biorę następną! To samo.. załamany próbowałem jeszcze kilka innych rzeczy i 3,9/5 ale bez szału. Ogólnie jak na żelazko za prawie 600zł to lipa totalna! Mało tego jak nie macie specjalnej deski która odprowadza skroploną parę z żelazka to będziecie mieli pod deską jeziorko :)))

Zapakowałem, oddałem i wymioeniłem na model który od początku miałem kupić ale wiadomo super fuinkcje itd... Zakupiłem GC4909. I muszę wam powiedzieć że rewelka :) mocne bo 3000W, idelanyu wyrzut pary i kabel 3 m daje rade.

Podsumowując:

GC5039

Zalety:
- świetny design
- nie trzeba pionowo odkładać żelazka tylko cały czas może leżeć stopą na desce
- mega para (o ile macie specjalną deskę)
- 3m kabel jest bardzo praktyczne!
- pewnie coś jeszcze o czym piszą w reklamach :)

Wady:
- ciężkie (dla #niebieskiepaski nawet ok ale dla #rozowepaski może być lipa)
- nie można ustawić temperatury co przy dużych zagnieceniach niestety ale jest problemem
- przy normalnych ustawieniach co 4/5 rzeczy trzeba dolewać wody
- wydaje mi się że stopa się aż tak nie ślizga jak powinna
- ta para też jako minus bo bez specjalnej deski normalnie jezioro ;)

A model GC4909

zalety:
- świetnie jeżdzi po materiale
- tryby wyrzutu pary idealne do pracy bez specjalistycznych desek
- kabel 3m jest bardzo praktyczny! jak wyżej
- spryskiwanie wodą działa precyzyjnie
- bardzo mocne, nagrzewa się w kilka sekund a jak damy na max to po kilkunastu sekundach można prasować i jest dobra regulacja na mocne zagniecenia
- coś by się jeszcze znalazło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wady:
- mało widzialny poziom wody (trzeba się przyjrzeć)
- i chyba tyle...

ale się rozpisałem, ale mam nadzieje że google to zaindeskuje i komuś pomogę w stracie czasu :)

w razie #pytaniedoeksperta to śmialo! ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 8
Mam też ostatnio nabytą pralko-suszarkę LG Vivace F4DN409S1 więc jakby ktoś chciał coś wiedzieć na temat tego urządzenia śmiało można pytać :)
@Insiders: Ja chcę wiedzieć jak się sprawuje F4DN409S1? Bo właśnie taką wynalazłam, dosyć nowa na rynku, końcówka 2019, więc i technologia myślę nowa. Jak działa, jak suszy? Czy trzęsię ją, bo mam w planach zabudować ją. Czy coś powinnam wiedzieć o niej przed zakupem? Mam do kupienia za 2000 zł. Dziękuję.
@monikaklika: działa bardzo dobrze, jeden z lepszych zakupów jaki zrobiłem. deliaktne wibracje ma ale są minimalne moim zdaniem bo wiadomo żetroche tych obrotów jest podczas wirowania, zabudować można spokojnie, bo i tak zawsze kilka cm luzu będzie. Co do suszenia to wyciagam suche pranie jeżeli włożę odpowiednią ilość, jest mega prosta w obsłudze. Jedynie co to wiadomo jak chyba w każdej czuć taka guma troche na poczatku jak sie suszy ale
ale się rozpisałem, ale mam nadzieje że google to zaindeskuje i komuś pomogę w stracie czasu :)


@Insiders: Nie wiem czy Google Indeksuje to dobrze, ale po tagu #zelazko znalazłem twój wpis i utwierdził mnie przy zakupie GC4909. Dzięki!