Wpis z mikrobloga

@xeedis: Od siebie dorzucę, na jednym uchu noszę Nadię 9 (aparat), na drugim implant ślimakowy starszej generacji - prawie 15 letni (w kolejce na wymianę w 2024r hehehehe). Jedno mam martwe (implant), drugie prawie (bez aparatu nic nie słyszę, z aparatem jestem w stanie normalnie prowadzić konwersację nawet bez implantu). Mimo że implant jest ustawiony ciszej niż aparat, to wyłapuje on więcej dźwięków, łatwiej jest rozumieć mowę, skupienie się na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@atol: Wystarczy mi implant. To zależy od tego jak ktoś do mnie mówi, czy mówi bezpośrednio do mnie, czy stoi blisko mnie. Na początku nie mogłam się przyzwyczaić, czasem nie odróżniałam liter ze słuchu, a nawet całych wyrazów na przykład "jazda konno" zrozumiałam jako "gwiazda p---o". Najwięcej razy to może 4, jak już dochodzi do mnie że za nic nie rozumiem o co chodzi to proszę o napisanie konkretnego słowa
  • Odpowiedz
@atol: akurat ja systemów FM nienawidziłem. Najpierw w wieku 7 lat miałem pierwsze takie systemy i były one okropne, nic nie było słychać poza szumem. Potem w liceum nowa generacja, niby lepiej, ale miałem wrażenie że lepiej jest bez FMów bo czułem się bez nich o wiele swobodniej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xeedis: Ja sama nie wiem jak nazywa się taki typ aparatu, był z przezroczystą częścią, którą wkładało się do ucha. Strasznie piszczały przy uśmiechaniu się i nic w nich nie slyszalam. Podczas mówienia nawet się nie mogłam słyszeć bo lekkie napięcie mięśni i już pisk ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mniej więcej tak wyglądały https://i0.wp.com/www.aparatysluchowe.info/images/stories/images/aparat_bte_w_uchu.jpg
  • Odpowiedz
@xeedis: pierwsze były oparte o technologię jeszcze radiową (mój nadajnik fm łapał radio, słuchałem na lekcjach polskiego w gimbazie mimo że nie rozumiałem ani słowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)), zgadzam się, to było koszmarne. Obecnie korzystam z iComa jeżeli używam samego aparatu(system nie wspiera implantów, chyba tylko Roger obsługuje oba jednocześnie), który jest dla mnie tak jakby duchowym następcą FM, i to jest zupełnie inna bajka.
  • Odpowiedz
@atol: ja korzystam z systemów resounda, też działają na bluetooth ale zajebiste jest to że mogę podłączyć się aparatami do telefonu i słuchać muzyki/rozmawiać z kimś. Serio zajebista opcja wreszcie słyszeć muzykę tak dokładnie
  • Odpowiedz
badz gluchy, zdecyduj sie z gluchym partnerem na dziecko. rodzi sie gluche. pogratulowac


@kicipuci: bądź bezpłodny - żądaj od państwa finansowania invitro ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz