Wpis z mikrobloga

Mirki, zrobiłem prawko na C niedługo kończę CE i chciałem iść do pracy odrazu. Jest jakaś szansa że ktoś mnie zatrudni bez doświadczenie na międzynarodówce albo krajówce nie koniecznie odrazu na zestaw ale nawet na solówkę. Czy lepiej najpierw pojeździć trochę nawet w kurierce lokalnie i nabrać jakiejś wprawy? #bekaztransa #zycietruckera #tir
  • 24
  • Odpowiedz
@WojowniczyKamil: Teraz jest taka sytuacja na rynku, że rolnicy jak jadą na pole to nie zapalają świateł bo ich od razu porywają i wsadzają za kółko tira.

Śmiało dzwoń po firmach jak zrobisz kwity.
I pamiętaj - pierwsza robota to raczej taka będzie, abyś się otrzaskał z autem i specyfiką pracy.
Potem sobie w miarę nabywania doświadczenia poszukasz czegoś lepszego.

Ważnie na początku, aby złapać doświadczenie. Na zarabianie "tysiąców" przyjdzie czas
  • Odpowiedz
  • 0
@WojowniczyKamil byłem w tej samej sytuacji niedawno, na zestaw żadnych szans bez doświadczenia w praktycznie całym mieście +30km. Na solo spoko, ale ja jeździłem wcześniej na busie, więc pewnie dlatego.
  • Odpowiedz
@WojowniczyKamil Ja złapałem w Szwecji od razu po zdaniu kwiatów. Wpakował mnie typ na tydzień z innym gościem i po tygodniu sam jeździłem. Tylko że tam to świetne drogi. Płacił marnie ale na początek 7,5k ok stałe trasy i kontenery .
  • Odpowiedz
@dawidfischer4: To kolega mi ostatnio dał namiar na jakąś Szwedzką firmę, gdzie w systemie 3/3 proponowali zarobki ok.5k stała trasa 4 km i powrót po naczepe, spanie i socjal w aucie na bazie.
Zatem mogło się pogorszyć lub lepiej trafiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WojowniczyKamil jak chcesz jeździć na międzynarodówce to szukaj pracy na międzynarodówce... Po co jakieś kurierki. To prowadzenie ciężarówki nie program kosmiczny tu nie trzeba wielkich umiejętności. Zrobisz dwie trasy w podwójnej i elo
  • Odpowiedz