Wpis z mikrobloga

co ma debugowanie do vima? debugujesz przez gdb w konsoli

@WykresFunkcji: Spoko, nie widziałem jeszcze nikogo, kto by to robił tak samo sprawnie jak ja w IDE, ale oczywiście można być masochistą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Strus: widać spotkałeś "dupa usera" a nie "heavy usera". Może i wygodnie się pisze C/C++/Rust w CLionie, ale to nie jest nawet blisko tego w czym głównie piszę, więc meh. A tam gdzie potrzebuję to mam Vima na tyle opanowanego, że nie potrzebuję się przesiadać. Do Erlanga i Elixira JetBrains nic tak naprawdę nie ma, więc po co się męczyć? Zwłaszcza, że jakbym musiał coś poprawić to musiałbym jeszcze Javy się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@truipl: a jak znajdziesz buga, to latami możesz się prosić o naprawienie...

@Jare_K: sama prawda! Mieliśmy bug w jednym projekcie, który znacząco wydłużał redeploy aplikacji. Zmieniasz jedną małą rzecz i czekasz i czekasz i czekasz...

Projekt poszedł już dawno cały do śmietnika, a bug dalej u nich wisi xD
  • Odpowiedz
Spoko, nie widziałem jeszcze nikogo, kto by to robił tak samo sprawnie jak ja w IDE, ale oczywiście można być masochistą ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Strus: Już widzę jak debugujesz moduł kernelowy na sprzęcie zewnętrznym swoim IDE ( ͡° ͜ʖ ͡°) z gdb się korzysta jak jest wymagany, tak jak inne narzędzia
  • Odpowiedz