Wpis z mikrobloga

Siema,
dostałem kolejną ofertę pracy w antyfraudzie (przeciwdziałanie praniu brudnych pieniedzy, finansowaniu terroryzmu itd) wiem ze praca ta jest strasznie nudna ale u mnie w firmie robi się bardzo nie ciekawa atmosfera plus planowana jest reorganizacja i wiem ze moje stanowisko na 90 procent ona obejmie. Mógł by opisać ktoś swoje doświadczenia na podobnym stanowisku? Jak wygląda typowy dzień pracy? Jakie są perspektywy awansu?
#korposwiat
  • 23
  • Odpowiedz
@owsikalfred: Aż tak to nie szalej. Do zamrożenia gotówki czy udziałów daaaaleka droga i decyzja ani "grożenie" nie leży w gestii zespołu aml. Od tego masz Client Directora lub jakiegoś Relationship Managera. Trzeba zrozumieć w tej pracy że jak im zamrozisz gotówkę to jak tylko ja dostaną do pójdą do konkurencji. Musisz znać dobrze biznes, typy klientów, rodzaje działalności itd. temat rzeka
  • Odpowiedz
Aż tak to nie szalej. Do zamrożenia gotówki czy udziałów daaaaleka droga i decyzja ani "grożenie" nie leży w gestii zespołu aml. Od tego masz Client Directora lub jakiegoś Relationship Managera. Trzeba zrozumieć w tej pracy że jak im zamrozisz gotówkę to jak tylko ja dostaną do pójdą do konkurencji. Musisz znać dobrze biznes, typy klientów, rodzaje działalności itd. temat rzeka


@encourager @owsikalfred : ha tfu na AML w takim razie;) Chodźcie
  • Odpowiedz
@Krzyszy: Ogólnie się zgadzam ale na dużym poziomie ogólności. Wiem jak wygląda moja praca i tak jak powiedziałem, blokada środków to dla nas całkowita abstrakcja. Ogólnie jest tak, że regulator narzuca to jak ma być, a nie szczegółowe rozwiązania. My działamy w taki sposób i nie mamy problemów z regulatorem ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@LandrynkowyKalabrakSpustoszenia: Nie przypominam sobie abym był twoim ziomeczkiem to po pierwsze. Po drugie kto Ci powiedzial że nie znam kejsa? Odnosi się on do sankcji, banków i rynku US, a ja nie pracuje w sankcjach ani w banku ani nie mam doczynienia z rynkiem amerykańskim tak więc nie wiem co ma mi dać poczytanie o tym kejsie
  • Odpowiedz