Wpis z mikrobloga

Siema,
dostałem kolejną ofertę pracy w antyfraudzie (przeciwdziałanie praniu brudnych pieniedzy, finansowaniu terroryzmu itd) wiem ze praca ta jest strasznie nudna ale u mnie w firmie robi się bardzo nie ciekawa atmosfera plus planowana jest reorganizacja i wiem ze moje stanowisko na 90 procent ona obejmie. Mógł by opisać ktoś swoje doświadczenia na podobnym stanowisku? Jak wygląda typowy dzień pracy? Jakie są perspektywy awansu?
#korposwiat
  • 23
@owsikalfred: Aż tak to nie szalej. Do zamrożenia gotówki czy udziałów daaaaleka droga i decyzja ani "grożenie" nie leży w gestii zespołu aml. Od tego masz Client Directora lub jakiegoś Relationship Managera. Trzeba zrozumieć w tej pracy że jak im zamrozisz gotówkę to jak tylko ja dostaną do pójdą do konkurencji. Musisz znać dobrze biznes, typy klientów, rodzaje działalności itd. temat rzeka
Aż tak to nie szalej. Do zamrożenia gotówki czy udziałów daaaaleka droga i decyzja ani "grożenie" nie leży w gestii zespołu aml. Od tego masz Client Directora lub jakiegoś Relationship Managera. Trzeba zrozumieć w tej pracy że jak im zamrozisz gotówkę to jak tylko ja dostaną do pójdą do konkurencji. Musisz znać dobrze biznes, typy klientów, rodzaje działalności itd. temat rzeka


@encourager @owsikalfred : ha tfu na AML w takim razie;) Chodźcie
@Krzyszy: Ogólnie się zgadzam ale na dużym poziomie ogólności. Wiem jak wygląda moja praca i tak jak powiedziałem, blokada środków to dla nas całkowita abstrakcja. Ogólnie jest tak, że regulator narzuca to jak ma być, a nie szczegółowe rozwiązania. My działamy w taki sposób i nie mamy problemów z regulatorem ¯_(ツ)_/¯
@LandrynkowyKalabrakSpustoszenia: Nie przypominam sobie abym był twoim ziomeczkiem to po pierwsze. Po drugie kto Ci powiedzial że nie znam kejsa? Odnosi się on do sankcji, banków i rynku US, a ja nie pracuje w sankcjach ani w banku ani nie mam doczynienia z rynkiem amerykańskim tak więc nie wiem co ma mi dać poczytanie o tym kejsie