Wpis z mikrobloga

Mamy zwycięzcę #rozdajo dechy z wpisu :)
https://www.wykop.pl/wpis/46622463/mirki-i-mirabelki-chcialbym-zrobic-swoje-pierwsze-/

Szczęśliwcem został: @pozeczkowy

Gratuluję i odezwij się na PW żeby dograć wysyłkę :) Jednocześnie mam nadzieję pamiętasz, że liczymy na jakiś feedback pod tagiem jak już ją otrzymasz ( ͡ ͜ʖ ͡)

Jednocześnie za Waszą namową i dzięki Waszym komentarzom chcielibyśmy spróbować sprzedać deski, które obecnie mamy wykonane, a jeśli będzie zainteresowanie trochę mocniej zająć się ich tworzeniem :)

Kto wie, może kiedyś przerodzi się to w coś większego.

Tak jak pisałem jednak w pierwszym poście mamy problem jak ugryźć temat cen, bo wykonanie takiej dechy zajmuje około 6-8 godzin pomijając czas schnięć pomiędzy szlifowaniami i olejowaniem. Nawet pomijając koszt materiału, aby ekonomicznie było to opłacalne deska musi swoje kosztować, co znowu nie wiemy czy Was nie odstraszy.

Z drugiej strony otrzymujemy ręcznie wykonany, jedyny i niepowtarzalny produkt na długie lata (a jak ktoś dba o takie rzeczy, to i do końca życia).

Dlatego też ponownie chcemy trochę Was wykorzystać, stąd ogromna prośba o wypełnienie ankiety.

Jednocześnie w niedzielę wystawimy jedną deskę na aukcji charytatywnej dla WOŚP. Komu się nie udało wylosować dziś, proszę o plusowanie komentarza „Wołaj mnie do aukcji WOŚP”, a będę wołał plusujących do wpisu o aukcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#hobby #diy #rekodzielo #majsterkowanie #stolarstwo #rudewood #mirkolos
ArRog - Mamy zwycięzcę #rozdajo dechy z wpisu :)
https://www.wykop.pl/wpis/46622463/...

źródło: comment_8qlACvKD8NW5vKubUnE2LHMd4zbzJgKR.jpg

Pobierz

Ile byłbyś w stanie zapłacić za takie deski jak pod tagiem #rudewood?

  • 50-99 zł 59.8% (466)
  • 100-149 zł 18.7% (146)
  • 150-199 zł 6.4% (50)
  • 200-249 zł 2.2% (17)
  • 250-299 zł 1.3% (10)
  • 300-350 zł 11.6% (90)

Oddanych głosów: 779

  • 69
  • Odpowiedz
@ArRog policz ilość godzin, w ciągu których produkt powstał i pomnóż przez stawkę jaka by Cię satysfakcjonowała za godzinę + koszt materiału. Cena może wyjść dość wysoka ale wielu rękodzielników stosuje ten sposób.
  • Odpowiedz
@PyzaLivestream to zależy od Twojej możności, możesz kupić chiński chleb z zamrozonego ciasta w gówno markecie, albo domowy chleb na zakwasie. Jednym i drugim się najesz, ale to chyba nie to samo :) no i to jest rękodzieło. Zawsze już używając takiej deski będziesz miała w głowie, który Mireczek Ci to zrobił i będziesz wiedziała, że drugiej takiej nie ma.
  • Odpowiedz
@PyzaLivestream dalej nie rozrozniasz, że chodzi jedynie o to, że to rękodzieło i to produkt codziennego użytku. Jak ktoś robi stoły dębowe samemu... W sumie co ja mam tu wymieniać. Wszystko co jest rękodziełem jest zawsze droższe, a i często lepszej jakości. Nie znam kolekcjonerów stołów, krzeseł czy ręcznie malowanych bombek na choince. Za unikat się płaci. Na tagu widać, że materiały to nie spruchniala deska że stodoły tylko porządne drwa.
  • Odpowiedz
@PyzaLivestream ja bym kupił jakąś jego deskę w takiej cenie. Toż to 50€ czy $. Jeszcze jakiś wypalany grawerek i taka cena jest kusząca za dobrej jakości personalizowany produkt. Jest między nami różnica w odbieraniu takich rzeczy. Kłócić się nie będę, myślę, że oboje mamy rację. Policz tylko ile musiałby włożyć pieniędzy i czasu w te deski żeby wyjść na prostą. Jakby po 50-100 zł sprzedawał to będzie wiecznie na minusie.
  • Odpowiedz