Wpis z mikrobloga

#revolut #finanse #podatki

Czy ktoś z was inwestował może w amrykańskie akcje przez revoluta? Chciałbym spróbować, ale nie mogę znaleźć informacji o rozliczeniu podatkowym tych akcji.

Ze strony revoluta:

Deklaracje podatkowe
Inwestycje mogą generować pewne dochody lub zyski kapitałowe — na przykład w przypadku wypłaty dywidend lub sprzedaży akcji po cenie wyższej od ceny zakupu. Dochody te mogą podlegać opodatkowaniu zgodnie z lokalnymi przepisami podatkowymi i jako inwestor musisz wiedzieć, jak zadeklarować i zapłacić należny podatek.

Jak to wygląda w praktyce, czy dostanę coś podobnego do pit8c? Gdyby ktoś był w temacie to chętnie przyjmę wszelkie wskazówki na ten temat rozliczenia podatkowego.

Dzięki i pozdro
  • 44
@xDjSeba: Skorzystałem z ciekawości, aby sprawdzić czy dobrze wyliczyłem podatek w arkuszu. Różnica między dochodem wyliczonym przeze mnie, a przez aplikację to około stu złotych. Z tego wyliczyłem sobie 19% podatku, a Twoja aplikacja pokazuje całe 0 złotych. Dlaczego?
@szukajac_wiedzy2: Podatek 19% i 15% dotyczy tylko dywidendy. Liczyłeś na podstawie pobranego csv, czy ręcznie na podstawie raportów? Ogólnie jeżeli nie było reverse split i bankructwa, to dochód powinien się zgadzać i do tej pory dużo ludzi korzystało i poza tymi dwoma wyjątkami się wszystko zgadzało. Co do raportów, to nie są trzymane na serwerze, są jedynie w pamięci na czas generowania tabeli i potem są usuwane. Jedyne co jest trzymane