Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, która wersja minecrafta jest że tak powiem LEPSZA? Mowa tu o wersjach PC. Jest jakaś java czyli chyba klasyczna i na Windows, nawet nie wiem czy to sie różni ale może wy mi powiecie.
Po za tym interesuje mnie też czy na oryginalnej wersji da sie stworzyć serwer hamachi i grać z piratami, jak to wygląda od tej strony? Coś jeszcze powinienem wiedzieć zanim kupię tego minecrafta?
#minecraft
#gry
#pc
  • 13
@Dice: nie każdy, nie mam statystyk, ale chyba weterani raczej będą siedzieć zatwardziale na Javie, a nowi gracze i przedewszystkim młodsi mogą częściej brać Bedrocka
@Dice: java edition oczywiście, zresztą serwery na hamachi to 9 lat temu w minecrafcie się robiło xD, teraz to na non-premium możesz grać właściwie prawie wszędzie (większe serwery typu hypixel mają blokadę premium, pewnie chcą uniknąć oszustów czy coś w tym stylu)
@Dice: Treść obu wersji jest niemal identyczna.

wersja Java
Plusy:
- Ogromna baza przeróżnych modyfikacji
- Masa serwerów, np. Wynncraft
- Lepszy system walki niż w Windows 10 Edition

wersja Windows 10 Edition
Plusy:
- Lepsza optymalizacja niż wersji Java
- Większy maksymalny zasięg widzenia
- Możliwość gry z graczami komórkowymi
Minusy:
- Na PC dostępny wyłącznie na systemie operacyjnym Windows 10
- Mikrotransakcje
- Brak modyfikacji, nie licząc paczek tekstur
@Umeraczyk: @odbytnica997: @Gustavo_Fring: @misioneos: @RadzKam: @papkie: @mat759:
Zdecydowałem sie i zaopatrzyłem sie w wersje JAVA. Dzięki panowie. Mam za to kolejny problemik.
Otóż chce zainstalować optifine który rzekomo wszystko polepsza i jest taki zajebisty ale wyskakuje błąd ze nie mam wersji 1.14.1.
Tutaj dwa pytania: Nie ma optifine na najnowsza wersje jaka jest na launcherze czyli 1.15.1?
I po za tym stworzylem wersje 1.14.1 w
Już wszystko ok, stworzyłem inną wersje gry w porównaniu do optifine który pobrałem, zwykła pomyłka linków i tyle, wszystko już działa.