Wpis z mikrobloga

Jestem trochę w Holandii i powiem tak. Czy się zarabia mało czy dużo to summa summarum pieniężnie wychodzi się tak samo. W Holandii jest progresja podatkowa więc im więcej zarabiasz tym więcej oddajesz balastingowi. Zarabiasz mało to wyrównuje ci się w skali roku dzięki zwrotowi podatku, zwrotowi dofinansowania plus ma się wakacyjne wypłacane. Zarabiasz więcej to też automatycznie masz o wiele mniejszy zwrot podatku, o dofinansowaniu do ubezpieczenia możesz zapomnieć, podobnie nie dostaniesz mieszkania socjalnego bo ci przekracza punkt płacowy. Na kontrakcie (vast) zarabiasz mniej niż przez agencję na fase B, o zwrotach podatku i ubezpieczenia jak wyżej. Założenie konta bankowego w Holandii też jest bardzo utrudnione. Chcesz transferować zasiłek? Spoko ale i tak musisz co miesiąc jeździć do Holandii się odhaczac (zasiłki są dla muzułmanów a ty polaczku zapyerdalaj! Nie, nie pobieram i nie chciałbym pobierać zasiłku. Przemyślcie sprawę emigracji do tego kraju. Nie spodziewajcie się kokosów.
#holandia #emigracja
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Uchodzca_Z_Polski: Ty mieszkasz w jakiejs innej Holandiii czy co? Masz 2 progi podatkowe, 37% do 68.5k i 49.5% powyzej tego. Na pewno ksiegowa Cie tam dobrze rozlicza?

Zalozenie konta zajelo 10 minut, a pobieranie zasilku i nie mieszkanie w kraju to patologia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zarev: wczoraj bylem w banku zalozyc konto. Nie 10 min tylko umowienie sie na spotkanie i o ile bede mial wszystkie dokumenty (umowa pracy, umowa z maklerem, zaswiadczenie o BSN, dowod) bede mogl zalozyc konto. Wyszedlem zazenowany...
  • Odpowiedz
@BillyGugu: jaki bank? ING i SNS problemów nie robią, chyba, że się od tego roku coś zmieniło. Mieszkanie socjalne to już bardziej zależy od gminy, choć wiele z nich wciąż stawia przybyszów z dalekich krajów na pierwszym miejscu.
  • Odpowiedz
@Uchodzca_Z_Polski: oj tam trochę tutaj nieścisłości chyba.

1. Zarabiałem dużo, zarabiałem mało - jak zarabiam dużo to zostaje więcej i tak ;-)
2. Jak się jest tymczasowym pracownikiem to tak jest ze zwrotami podatkowymi - jak się mieszka "na stałe" to są wieksze zwroty (odliczasz hipotekę i tysiące innych pierdół)
3. Nie myl pojęć - vast contract to kontrakt na czas nieokreślony, a sam contract to contract i tyle. Jeśli stawkę godzinową masz taką samą w agencji i na kontrakcie i pracujesz tyle samo godzin, to Belastingdienst i tak Ci zabierze tyle samo pieniędzy w podatkach. Różnica głównie taka, że agencja się może Ciebie pozbyć z dnia na dzień, a żeby Cię wywalić z kontraktu, to pracodawca się musi natrudzić.
4. A ja brałem zasiłek, bo skoro im płacę najwyższy podatek rok w rok, to uznałem, że zasługuje na wsparcie socjalne. Każdy musi się meldować w UWV, niezależnie od koloru skóry albo korzeni, a do tego trzeba co miesiąc się spowiadać ze swoich postepów szukania pracy - jest to po to, aby właśnie nie było sytuacji, że ktoś jest chronicznie
  • Odpowiedz
@BillyGugu: ABN Amro umowilem sie na sobote na 9:20 o 9:40 po wypiciu kawy i sympatycznej rozmowie po angielsku z pracownikiem banku przedstawil mi rozne konta, wybralem optymalne dla siebie i wyszedlem z zalozonym kontem, akcja odbyla sie w Eindhoven, polecam Abn Amro jako ze maja mega wsparcie dla obcokrajowcow (duzo rzeczy tlumaczonych na angielski)
  • Odpowiedz
@Uchodzca_Z_Polski

1. Zarabiasz więcej, to inwestujesz i w ten sposób zarabiasz jeszcze wiecej ( oszczędzać się nie opłaca)
2. Zarabiasz mało, to masz ulgi ( ubezpieczenie, sociale) Wystarczy napisać gdzie trzeba.
3. Zwrot podatku, ale jakiego? Ja mam zwrot btw/ vat w kosztach, które robię na firmy.
Nie liczę na jakiekolwiek inny
  • Odpowiedz
zasiłek? Spoko ale i tak musisz co miesiąc jeździć do Holandii się odhaczac (zasiłki są dla muzułmanów a ty polaczku zapyerdalaj! Nie, nie pobieram i nie chciałbym


@Uchodzca_Z_Polski: czyli muzulmanom wyplacaja a polaczkom nie? o co chodzi?
  • Odpowiedz
@BillyGugu: Bzdury piszesz kolego. Wystarczy numer BSN, dokument tożsamości plus jeden z tych dokumentów: umowa najmu, kontrakt o prace, lub dokument potwierdzający że tutaj się będziesz uczyć. Nic więcej wiec albo nie zrozumiałeś co do ciebie mówią albo nie zrozumiałeś.
  • Odpowiedz
  • 0
Czy się zarabia mało czy dużo to summa summarum pieniężnie wychodzi się tak samo.


@Uchodzca_Z_Polski Hmmm... I tak I nie. Spójrz na to z innej strony. Wchodzisz do banku i chcesz hipotekę. Ja pokazuję 40k brutto, a Ty 25k brutto. Pieniężne nie wiem czy to samo czy nie, ale tutaj jak myślisz, kto będzie miał lepiej?
  • Odpowiedz