Wpis z mikrobloga

#mops #gops #patologiazewsi #patologiazmiasta #patologia #p0lka #bombelek no i może trochę #ekonomia
ROPS województwa kujawsko-pomorskiego ogłosił, że rusza kolejna edycja programu 'Aktywna Mama, aktywny Tata' gdzie kolejna grupa osób może otrzymać dofinansowanie do żłobka, niani itp. dla dziecka aby z powodu wykluczenia z rynku pracy (ciąża, macierzyństwo) móc na ten rynek wrócić. Ogólnie akcja fajna, tylko czytając kryteria trochę mnie ścięło.
Do rzeczy - najwięcej punktów osiągniesz będąc samotną matką, bezrobotną, bez wykształcenia, posiadającą troje dzieci i gdy będziesz ciągnęła hajs z mopsu.
Może w normalnym społeczeństwie to by miało sens, ale jeżeli za powrót na rynek pracy uznaje się uzyskanie statusu bezrobotnego w PUP'ie, czyli zapisanie się, pójście na jakieś 'spotkanie aktywizacyjne' czy coś to ja nie mam więcej pytań.
Przecież to jest jawne nagabywanie do bycia patusem żyjącym z naszych pieniędzy, bo jeżeli taka osoba ma największe szanse na dostanie kolejnej kasy za nic nie robienie to po co ja mam pracować? Po co się dokształcać, szkolić itp jak mogą mi dać wszystko pod nos...
  • 10
@Sckb: kolejny atak wściekłego lewactwa i Balcerowicza na Matki Polki i polskie rodziny. Przynajmniej taka nie jest gejem, a i dzieci wychowa na patriotów. Mam nadzieję, że potem dostanie od Państwa emeryturę za swój trud.
@Sckb: gdzie tam, kiedy wezwie ich Polska (bo rząd będzie chciał wejść Stanom), ich honorem będzie ucieczka na Wyspy. I żaden brexit ich nie powstrzyma.
Przecież to jest jawne nagabywanie do bycia patusem żyjącym z naszych pieniędzy, bo jeżeli taka osoba ma największe szanse na dostanie kolejnej kasy


@Sckb: Czyli zachęcają najbardziej osoby, które mają najmniejsze szanse na samodzielne podjęcie pracy. Idealne założenia programowe.

co ja mam pracować? Po co się dokształcać, szkolić itp jak mogą mi dać wszystko pod nos...


@Sckb: Po nic, nie pracuj i ciągnij hajs jak oni. Co Ciebie przed tym
@Fan_Morawieckiego: tu nie o szanse chodzi, bo szanse każdy ma takie same. No chyba, że taki nierób z podstawowym chce być dyrektorem, to szans żadnych nie ma. I do zamiatania ulic są ludzie potrzebni...
tu nie o szanse chodzi, bo szanse każdy ma takie same. No chyba, że taki nierób z podstawowym chce być dyrektorem, to szans żadnych nie ma. I do zamiatania ulic są ludzie potrzebni...


@Sckb: https://pl.wiktionary.org/wiki/szansa
Nie, nie u każdego są takie same szanse.
30-letnia lekarka z 5-letnim stażem pracy przez ostatnie 5 lat ma dużo, ale to dużo większą szansę podjęcia pracy po urodzeniu pierwszego dziecka, niż 40-letnia osoba z wykształceniem
@Fan_Morawieckiego: tak, o ile szuka pracy na miarę swoich możliwości a nie marudzi, że za najniższą krajową to ona pracować nie będzie. Mi chodzi o gloryfikowanie nierobów a nie tych co chcą a nie mogą, bo mają gorszy start.