Wpis z mikrobloga

Kiedy już myślisz, że akcesoria audiofilskie nie mogą przekroczyć kolejnej granicy zdrowego rozsądku, pojawia się ona.
Kosztująca prawie 190 zł specjalna ściereczka do czyszczenia płyt CD, która poprawia wrażenia odsłuchowe.

Może to zabrzmieć dziwnie, być może nawet niemożliwie, ale ta specjalna miękka, antystatyczna ściereczka może ZNACZĄCO poprawić dźwięk i obraz płyt CD, SACD, DVD i BluRay.

czytamy na stronie producenta.
Czyli to samo, co zawsze. Patrzcie, jakie niepozorne, a jakie efekty daje! WOW, kup teraz!
Jak ze wszystkim, co ma związek z dźwiękiem, i tutaj znajdują się ludzie, którzy przekonują wszystkich wokół, że słyszą zbawienny wpływ tego cudu tajwańskiego przemysłu tekstylnego:

Liczyłem na niewielką poprawę, jeśli w ogóle. Ale różnica była niesamowita! Czystsza, szersza i głębsza scena dźwiękowa, więcej przestrzeni między instrumentami, więcej skupienia ... Kolejna płyta testowa była klasycznym utworem z płyty Reference Recording CD, ta płyta świetnie brzmi bez „kuracji”. Ale po zabiegu „KLANGTUCH III” wszystko brzmi wyraźniej, jest bardziej zrelaksowane, bardziej szczegółowe, mniej cyfrowe ... po prostu fantastyczne!


Na rynku jest już czwarta generacja ściereczek, jak widać, recenzje dotyczą głównie trzeciej generacji. Oczywiście każda wersja jest znacznie lepsza od poprzedniej. Krążą plotki, że siódma wersja będzie posiadała opcję upsamplingu. Kolejny użytkownik pisze:

Nie jestem zbyt dobry w używaniu terminów do opisania takich wrażeń, ale stwierdzam, że ściereczka sprawia, że muzyka jest bardziej zrelaksowana i szczegółowa ... bardziej naturalna. Wygląda na to, że wersja czwarta jest jeszcze lepsza (…) Niewiele jest tak tanich rzeczy, które robią tak znaczącą różnicę.


Ściereczki, płyny czyszczące, specjalne suszarki, skrawarki do krawędzi, flamastry, dejonizatory i demagnetyzery, a wszystko to żeby posłuchać muzyki z płyt CD. Mówi się, że podczas słuchania muzyki z fizycznych nośników ważny jest sam rytuał. Problem zaczyna się, gdy rytuał trwa dłużej, niż odsłuch płyty.

#heheszki #audiovoodoo
#tonskladowy – najbardziej odpałowe gadżety audiovoodoo.
Zapraszam również do śledzenia mojego fanpage na facebooku
Roszp - Kiedy już myślisz, że akcesoria audiofilskie nie mogą przekroczyć kolejnej gr...

źródło: comment_GyhrlTmCV8ibPjXVKeeP2104elT0VAW4.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
@Roszp jak oni trzaskają po kilkanaście takich gadżetów to muzyka musi brzmieć lepiej jak pierwotnie podczas nagranie. Nie zmienia to faktu że jak oni słyszą różnice po tylu "poprawkach" skoro każdy gadżet coś dodaje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Marmite: trochę to smutne że im się słownictwo wyczerpało.

Ale z drugiej to jest język ludzi wierzących - język rytualny. Musi posługiwać się stałymi określeniami i bogactwem.

@graf_zero:

W punkt. Tutaj np. "może to zabrzmi dziwnie, ale...".
  • Odpowiedz
Fakt, ze istnieją ludzie, którzy są na tyle ogarnięci i zarabiają wystarczająco, żeby kupować takie rzeczy, a równocześnie myślą, ze przetarcie ścierką DVD magicznie poprawi jego jakość i beda mogli oglądać stare dzieła Wernera Herzoga w 4K mnie nieustannie zadziwia xd
  • Odpowiedz
@Roszp: akurat ze wszystkich audiovoodioo sciereczka ma sens choc wystarczy taka za 10 pln a najlepiej pedzelek i grucha.

Bo płytę da sie spokojnie zakurzona odtworzyc ale odczyt wtedy to 99 % tego co na płycie a 1 % algorytm korekcji.
  • Odpowiedz
@Marmite: ale pytanie: czy jeśli mój pokój jest mały to czy poszerzona scena się zmieści? Skąd będę wiedział do którego momentu mogę ja poszerzać?
  • Odpowiedz
@Roszp: ja nie ale jest takie prawdopodobieństwo ze ktoś tak, zapis audio CD jest mega prymitywny taki no 1do1 i cokolwiek nie zrobi korekcja będzie to dawało plynny odczyt, ale niekoniecznie będzie tym co oryginalnie na CD

A czy słychać różnice miałem tak dojechane CD w swoim zyciu ze rysy powodowały takie glosnie skrzypienie. Może male drobinki kurzu powoduja minimalne zmiany trzeba by to w Laboratorium sprawdzić
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Misieq84 algorytm CIRC jest w stanie odtworzyć kilka tysięcy kolejnych bitów danych, całe słowa bitowe itd
To bardzo zaawansowany algorytm, fizycznie mógłbyś wykonać na płycie kilkumilimetrową rysę na warstwie danych a CIRC bezbłędnie Ci te dane odtworzy.
Jeśli słyszałeś głośne skrzypienie na rysach, to obawiam się że problem był czysto mechaniczny i leżał po stronie odtwarzacza, nie po stronie zapisu cyfrowego.
  • Odpowiedz
KOMENTARZ ANTYSTATYCZNY

może to zabrzmi dziwnie a nawet niemożliwe, ale po przeczytaniu tej wiadomości urządzenia w twoim domu będą odtwarzaly dźwięk lepszej jakości, ale tylko jeśli zapisujesz ten komentarz

Nie zwlekaj!
  • Odpowiedz