Wpis z mikrobloga

Kiedy już myślisz, że akcesoria audiofilskie nie mogą przekroczyć kolejnej granicy zdrowego rozsądku, pojawia się ona.
Kosztująca prawie 190 zł specjalna ściereczka do czyszczenia płyt CD, która poprawia wrażenia odsłuchowe.

Może to zabrzmieć dziwnie, być może nawet niemożliwie, ale ta specjalna miękka, antystatyczna ściereczka może ZNACZĄCO poprawić dźwięk i obraz płyt CD, SACD, DVD i BluRay.

czytamy na stronie producenta.
Czyli to samo, co zawsze. Patrzcie, jakie niepozorne, a jakie efekty daje! WOW, kup teraz!
Jak ze wszystkim, co ma związek z dźwiękiem, i tutaj znajdują się ludzie, którzy przekonują wszystkich wokół, że słyszą zbawienny wpływ tego cudu tajwańskiego przemysłu tekstylnego:

Liczyłem na niewielką poprawę, jeśli w ogóle. Ale różnica była niesamowita! Czystsza, szersza i głębsza scena dźwiękowa, więcej przestrzeni między instrumentami, więcej skupienia ... Kolejna płyta testowa była klasycznym utworem z płyty Reference Recording CD, ta płyta świetnie brzmi bez „kuracji”. Ale po zabiegu „KLANGTUCH III” wszystko brzmi wyraźniej, jest bardziej zrelaksowane, bardziej szczegółowe, mniej cyfrowe ... po prostu fantastyczne!


Na rynku jest już czwarta generacja ściereczek, jak widać, recenzje dotyczą głównie trzeciej generacji. Oczywiście każda wersja jest znacznie lepsza od poprzedniej. Krążą plotki, że siódma wersja będzie posiadała opcję upsamplingu. Kolejny użytkownik pisze:

Nie jestem zbyt dobry w używaniu terminów do opisania takich wrażeń, ale stwierdzam, że ściereczka sprawia, że muzyka jest bardziej zrelaksowana i szczegółowa ... bardziej naturalna. Wygląda na to, że wersja czwarta jest jeszcze lepsza (…) Niewiele jest tak tanich rzeczy, które robią tak znaczącą różnicę.


Ściereczki, płyny czyszczące, specjalne suszarki, skrawarki do krawędzi, flamastry, dejonizatory i demagnetyzery, a wszystko to żeby posłuchać muzyki z płyt CD. Mówi się, że podczas słuchania muzyki z fizycznych nośników ważny jest sam rytuał. Problem zaczyna się, gdy rytuał trwa dłużej, niż odsłuch płyty.

#heheszki #audiovoodoo
#tonskladowy – najbardziej odpałowe gadżety audiovoodoo.
Zapraszam również do śledzenia mojego fanpage na facebooku
Roszp - Kiedy już myślisz, że akcesoria audiofilskie nie mogą przekroczyć kolejnej gr...

źródło: comment_GyhrlTmCV8ibPjXVKeeP2104elT0VAW4.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
Czystsza, szersza i głębsza scena dźwiękowa, więcej przestrzeni między instrumentami, więcej skupienia


@Roszp: Czy on tu nie przeczy sam sobie? Z jednej strony więcej przestrzeni, a z drugiej więcej skupienia?
  • Odpowiedz
@Roszp: ja w to #!$%@? nie wierzę po prostu że są tacy ludzie co jeszcze piszą takie komentarze. ZAWSZE jak je czytam to mam wrażenie że podczas pisania takiego wysrywu autor jednocześnie jedną ręką pisał, drugą się onanizował a na mordzie albo w mordzie miał te ściereczkę. #!$%@? to jest XD
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@eternal_slavo przeczy, jak wiele takich opisów. Mój ulubiony mówił, że po zastosowaniu kabla zasilającego jakiejś marki, wszystko było głośniejsze, do tego stopnia że trzeba było sciszac, ale jednocześnie wszystko było... Ciszej XD
  • Odpowiedz
@Roszp: kij z tą scierką oni na tej stronie maja zadrukowane arkusze papieru które poprawiają jakość dzwięku oczywiscie arkusze są dedykowane do konkretnego elementu zestawu xD
edit to są naklejki z holoramem xD
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: Tak, pisałem już o nich na tagu xD
Są też naklejki na szyby, usuwające rezonanse. A wszystko wykonane w technologii "stosowanej w rajdach samochodowych"

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@Roszp Przecież to wygląda jak zwykła mikrofibra xD Audiofile to jednak banda dzbanów i snobów którym można wszystko wmówić i sprzedać każde gówno a oni dzięki efektowi placebo usłyszą zbawienną różnicę i będą zbiorowo klepać nita do tej fantasmagorii będącej wytworem ich chorej wyobraźni.
  • Odpowiedz
Przecież to wygląda jak zwykła mikrofibra xD


@Trzesidzida: OHO, KOLEJNY MĄDRALA KTÓRY NIE SŁUCHAŁ NAWET PŁYT PRZETARTYCH TĄ ŚCIERECZKĄ, ALE DO HEJTOWANIA TO PIERWSZY. A SKĄD MOŻESZ TAKIE RZECZY WIEDZIEĆ?
  • Odpowiedz
@Roszp Curde, aż mi głupio za to co napisałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Gdyby Jan Paweł II teraz żył i zobaczył co ja tu napisałem to tymi samymi ustami którymi całował naszą Polską ziemię naplułby mi w ryj i dał plaskuna
  • Odpowiedz
Tak, pisałem już o nich na tagu xD


@Roszp: no pamiętam te karty tuningujące powietrze ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

ale naklejek poprawiających producentów highend hifi jeszcze nie było xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kozaqwawa ach, fakt. O tych pisałem tylko na Facebooku. Staram się nie spamować na wypoku, jak za dużo pisałem tutaj to sranie żarem się zaczynało, że sobie wymyślam te gadżety czy coś XD
  • Odpowiedz
@4kroki: no tylko że to są bardzo porządne słuchawki z pasmem przenoszenia zaczynającym się (wg filmu) od infradźwięków, poprzez idealnie sparowany z nimi wzmacniacz dobrej jakości. Pewnie da się identyczny efekt uzyskać za ułamek ceny, np. pomijając dedykowany zasilacz ( ͡° ͜ʖ ͡°) (o czym zresztą ten gość od demonstracji wspomina) czy ultra high-endowe półeczki za $ 2k (XD), ale trzeba oddać sprawiedliwość że dobry sprzęt
  • Odpowiedz
@Roszp: Having just lost my job, I decided to clean my entire vinyl collection and treasured Karl Marx recordings. How does this cloth work? In the Middle Ages you would have been burnt as a witch performing such magic.
Stracilem robote, ale kufa sciereczki za 50Eur nie kupie?! KUPIE! xD
  • Odpowiedz