Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pracbaza #zalesie #kiciochpyta #logikaniebieskichpaskow #programowanie #it
Mirki może każdy się tu wypowie, może ja źle rozumuje świat ale już sobie z tym nie radzę. #depresja
Mam 29 lat mieszkam w Chmielniku obok Rzeszowa.Mam narzeczoną, razem wynajmujemy mieszkanie.
Ja w sumie od momentu kiedy skończyłem technikum informatyczne poszedłem do pracy - od 10 lat ta sama robota - Serwis Kserokopiarek - na chwilę obecną 3400 na rękę. Narzeczona pracuje w drogerii w Galerii gdzie zarabia jakieś 2500 + jakiś 1000-1500 zł miesięcznie dokłada do pensji;zarabia na robieniu paznokci
Teraz kalkulacja:
- czynsz 600 zł
- wynajem 1800 zł
- jedzenie dla 2 osób 1200 zł
- rachunki 400 zł
Czyli na samo przeżycie wydajemy 4000 zł miesięcznie więc zostaje nam może miesięcznie 2-2,5 tysiąca - do odłożenia. Kredytu nie dostaniemy raczej na zakup własnego mieszkania z taką "zdolnością" kredytową.
Więc myślałem zmienić swój żywot i zapisałem się na zaoczne studia informatyki (inżynierskie) i się przebranżowić. Myślicie że jest jeszcze dla mnie nadzieja gdzieś w #rzeszow znaleźć pracę w IT dajmy tak żeby zarobić z 5000 zł, bo przypuszczam że przy moim serwisie ksero to już jest max co mogę zarobić. Jestem już praktycznie po 1 semestrze, w domu sam coś się uczę z mySQL i HTLM,CSS,JS,PHP - może mi się uda gdzieś do IT w korpo w rzeszowie ?

Jest jeszcze jedno rozwiązanie - zamieszkać z moimi rodzicami z 4 lata odkładać nasze pensje na mieszkanie - dobrać kredyt i tak potem kontynuować życie na kredycie jako serwisant kser i sprzedawczyni w drogerii ?

Może się ktoś podzielić jak wygląda jego życie, zmotywować mnie lub zdemotytować ale szczerze bo ja mam 29 lat i czuję że nic nie osiągnąłem - taki totalny śmieć ludzki - a jak zobaczyłem wczoraj w milionerach typa w wieku 26 lat co robi w korpo i pół świata zjechał to aż mi się zrobiło słabo z powodu mojego życia.

Czy jest jeszcze szansa by walczyć o lepsze życie ?
Z drugiej strony niektórzy znajomi mówią czego chcesz więcej od życia, prace masz, zdrowie masz to się ciesz.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy dla młodzieży](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 31
  • Odpowiedz
@IdzDoAptekiPoLeki: Razem z czynszem i rachunkami płaci prawie 3 tysiące złotych. Za tyle to wynajmie się dwupokojowe mieszkanie razem z opłatami i w przyzwoitym standardzie w dużym mieście pokroju Wrocławia czy innego Poznania. Więc on tam chyba willę jakąś wynajmuje ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: masz technikum informatyczne więc plus. Co do przebranżowienia na programistę to są setki podobnych do Ciebie ale jest dużo zajęć około programistycznych np. wdrożeniowiec, serwisant, support. Tu mógłbyś coś podziałać.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: u mnie na zaocznych wielu takich bylo. Tak uda Ci sie znajdziesz bez problemu prace w IT za 5k na poczatek. Oczywiscie jak juz sie wsystkiego nauczysz. Do 40 roku zycia pewnie dojdziesz do tych 15k.

#!$%@? 10 lat zycia w serwisie kopiarek ale spojrz z drugiej strony, wazne ze sie obudziles. Jeszcze nie jest za pozno, niektorzy sie budza po 60
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: 1,5 roku temu moja panna zarabiając ok. 2300 dostała kredyt na 180 000, (fakt, że załapała się na MDM, ale to było raptem 15k) co starczyło na 35 metrów w nienajgorszym miejscu Gdańska. Teraz jest drożej, ale też zarabiacie więcej,niż ona wtedy.
A Gdańsk drogi w #!$%@?, więc sądzę że spokojnie dacie radę.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ucz się. Nic na tym nie stracisz, że nauczysz się programować. Naparzaj z nauką poza studiami głównie, bo na studiach to tylko papier zrobisz. Jak będziesz czuł się jako tako na siłach to szukaj roboty jako junior dev. Dalej będziesz się uczył w robocie od bardziej doświadczonych kolegów. Jak znajdziesz robotę, to się zwalniasz z ksera. Nie może się nie udać. Nie myśl kategoriami, że masz 29 lat, chyba
  • Odpowiedz
Inna sprawa, jako kawaler mam zdolności na ~280k zarabiając podobne pieniądze, więc nie ogarniam jak w dwójkę możecie nie dostać kredytu hipotecznego.


@AnonimoweMirkoWyznania:
6 tys. netto zł i brak zdolności? nie liczę paznokci bo pewnie na czarno.
Idź do pierwszego lepszego doradcy kredytowego to ci obliczy zdolność kredytową, normalnie was stać na wzięcie kredytu.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W okolicy Rzeszowa np. Miłocin lub Pogwizdów Nowy powstają mieszkania ok 55m2 w całkiem "przystępnych" cenach. Myślę że spokojnie dacie radę. Jak masz jakiegoś skilla to można powoli wykańczać samemu. W razie W mieszkam blisko to się można wódki napić( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: 5k w rze na rękę? Powodzenia. Takie są realia na Podkarpaciu, sam mam trochę więcej niż Twoja różowa (1 praca po studiach) i w obecnej firmie więcej niż 3 nie zgarne, ale liczy się zrobienia doświadczenia.
  • Odpowiedz