Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirku, jak wygląda sytuacja z rozliczeniem urlopu przy zmianie pracy? Przysługuje mi 26 dni urlopu rocznie. U obecnego pracodawcy kończę pracę z dn. 11.01.2020. U nowego pracodawcy rozpoczynam 13.01.2020. Czy obecny pracodawca musi mi rozliczyć 3 dni urlopu z obecnego roku, czy mogę u nowego pracodawcy mieć 26 dni?
#prawo #praca #prawopracy
  • 8
  • Odpowiedz
@jkbck: U nowego dostaniesz tyle ile się należy, tj. proporcjonalnie do czasu pracy u niego w tym roku.

Stary pracodawca ma dwie opcje:
- wypłacić niewykorzystany urlop
- wysłać Cię na urlop wypoczynkowy, przy czym oczywiście musi się to odbyć zanim zakończysz u niego pracę
To pracodawca tutaj decyduje jak zostanie to rozwiązane.

Nie wiem jedynie co by było, jakbyś u starego pracodawcy wykorzystał więcej, niż Ci się proporcjonalnie należy do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zakopiak: Gdybym wykorzystał więcej to miałbym mniej do wykorzystania u nowego. Tu jest sprawa prosta. Chodzi mi raczej o to, że skoro będę pracował po pół pierwszego miesiąca u różnych pracodawców to czy obecny ma obowiązek rozliczyć mi urlop jak za cały przepracowany miesiąc (3 dni) i zostanie mi 23 dni u nowego, czy całość może być już u nowego?
  • Odpowiedz
Tu jest sprawa prosta.


@jkbck: Nie do końca prosta, bo wtedy stary pracodawca jest "w plecy", a nowy "do przodu" o te dni Twojego urlopu/pracy. ;-)

Chodzi mi raczej o to, że skoro będę pracował po pół pierwszego miesiąca u różnych pracodawców to czy obecny ma obowiązek rozliczyć mi urlop jak za cały przepracowany miesiąc (3 dni) i zostanie mi 23 dni u nowego, czy całość może być już u nowego?
  • Odpowiedz
@jkbck: pierwszy rozlicza ci proporcjonalnie co do miesięcy z zaokrągleniem w górę, a następny tyle co zostało, ewentualnie jak zmieniasz wiecej niż 1 raz to ponownie ci wyliczają proporcjonalnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zakopiak: Prosta, niekoniecznie uczciwa. Jest dokładnie tak jak piszesz. Przy okazji wyjaśniłeś moje wątpliwości. Dzięki ;)
  • Odpowiedz