Wpis z mikrobloga

Stworzyliśmy nowy algorytm sortowania. Wiemy, że zazwyczaj najwięcej głosów otrzymują pierwsze komentarze, ale nie zawsze są one najlepsze. Mamy nadzieję, że nowy algorytm Wam się spodoba. Na początek, w fazie beta, opcja udostępniona jest tylko dla Bordowych.
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kiedy dodacie więcej 'grup'. Przynajmniej powinno Grup być dwa razy tyle .

To jest ważne a nie sortowanie komentów. Bez znaczenia jest czy ktos ma koment za +1000 czy -100, liczy się TREŚĆ komentarza a nie to czy z treścią się zgadzasz czy nie.
  • Odpowiedz
Ja, pomimo, że nie mam zbyt wiele czasu, lubię przeczytać chronologicznie wszystkie komentarze. W trakcie czytania da się zauważyć "ducha dyskusji" i przeanalizować temat, który jest poruszany. Muszę przyznać, że mocno zaminusowane komentarze często są wartościowe, a minusy dostają tylko dlatego, że młodsi użytkownicy nie bardzo rozumieją o czym mowa. Szczególnie w grupie "polityka". Dla mnie to ważne, więc w obecnej chwili pomysł mi się nie podoba.
  • Odpowiedz
No to tytułem tytułów.... Za circa godzinę jadę bronić kolejnego dyplomu - praca dotyczy konfliktów i sposobów ich rozwiązywania. Jak się domyślacie, również Wykop dostarczał mi na bieżąco inspiracji i pomysłów. Dzięki wszystkim ! Trzymajcie kciuki, stawiajcie plusy, plujcie przez ramiona czy co tam. ;)
  • Odpowiedz
Jeszcze dobrze by było, gdyby ktoś dla kilku przykładowych liczb plusów i minusów podał ile wynosi wartość punktacji Wilsona. To da większy wgląd w sytuację.
  • Odpowiedz
Ostatnio pijany byłem, ale teraz na trzeźwo włączyłem sprawdzenie sortowania. Nadal nic z tego co wyszło nie zrozumiałem, zwłaszcza, że często pojawią się sformułowania "napisałem przecież wyżej", albo "wyżej już to ktoś wytłumaczył", czy " z tego co napisałeś kilka wątków wyżej, żeś troll..." I weź tu panie dochodź co i jak...

P.S.

Dyplom obroniony, dzięki za poparcie. Lecę pić. Zakop. ;)
  • Odpowiedz
Bardzo podoba mi się ten algorytm, jakoś wykop jest teraz przyjemniejszy w odbiorze. Nie trzeba patrzeć na trollowanie ani debilne komenty jeśli się nie chce, zdecydowanie była to potrzebna zmiana. Tylko wydaje mi się, że mocno zaplusowana odpowiedź na minusowy komentarz nie jest "podnoszona", a tak byłoby logicznie.
  • Odpowiedz
Jestem na nie. Jeśli już czytam komentarze to zawsze również te zminusowane. Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii a ukrywanie tych niepodobających się pewnej grupie osób to po prostu cenzura.
  • Odpowiedz
@YAZZoo: o kontroli jakości można by mówić w przypadku gdyby algorytm byłby na tyle inteligentny ,że oceniał by rzeczowość komentarza i zbieżność z tematem dyskusji. (nie wykonalne) W ten sposób jaki działa algorytm zaproponowany teraz do testów promowane są często komentarze nie mające związku z tematem dyskusji.
  • Odpowiedz
@HouseMPrawdziwy: idąc twoim tokiem myślenia, nie powinno w ogóle być minusów ani plusów. Wykop to nie forum dyskusyjne i o jakości komentarza świadczy nie tylko związek z tematem i rzeczowość. Mi algorytm się podoba (sama idea), chociaż sortowanie jeszcze można dopracować.
  • Odpowiedz
@Pantokrator:

"Moim zdaniem powinny być brane pod uwagę 3 rzeczy: liczba ocen, stosunek plusów do minusów, długość komentarza. Zwykle jak ktoś długo pisze, to nie po to, by trollować."

Zgadzam się prawie w całości, jedyne zastrzeżenie miałbym do stosunku plusów do minusów - trzeba by raczej wziąć pod uwagę ilość wszystkich plusów i minusów i jakoś punktować, bo jeżeli jest gorąca dyskusja na jakiś temat, a zdania podzielone po równo, to stosunek może być bliski
  • Odpowiedz