Wpis z mikrobloga

Stworzyliśmy nowy algorytm sortowania. Wiemy, że zazwyczaj najwięcej głosów otrzymują pierwsze komentarze, ale nie zawsze są one najlepsze. Mamy nadzieję, że nowy algorytm Wam się spodoba. Na początek, w fazie beta, opcja udostępniona jest tylko dla Bordowych.
  • 122
  • Odpowiedz
@Fyoddeotka - jako człowiek, który w top 300 miejsce ma wyłącznie dzięki komentowaniu, muszę stwierdzić, że twój pomysł jest do bani.

Obecny system daje ludziom powód do wymyślania sensownych komentarzy i nie pisania głupot. Im więcej dobrych komentarzy, tym lepiej. Ty jak mniemam wolałbyś/wolałabyś żeby komentarzy było mniej, a ludzie nie starali się, by były mądre/zabawne etc. tylko walili co popadnie?

Plusy i minusy to 2. podstawowa "mechanika" wykopu zaraz po
  • Odpowiedz
Przerwanie naturalnego ciągu interakcji burzy całkowicie jej strukturę.Czytam komentarze "inteligentnie sortowane" i wygląda mi to na jakiś bełkot.Totalny chaos. Pisząc jakiś komentarz zwykle czytam to co ktoś napisał wcześniej, przez co moja wypowiedź jest częścią ciągu myślowego.W każdym znalezisku takich ciągów myślowych jest kilka lub kilkanaście, sortowanie sprawia że to wszystko się rozmywa, rozjeżdża.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Pamiętam, że kiedyś z samych komentarzy udało mi się nawet przebić do top 100 - to było chyba to przegięcie. ;-)

Co do samego 'inteligentnego' sortowania - proponuję dać użytkownikowi wybór sortowania, bo akurat moim zdaniem przy obecnym systemie 'tylko najlepsze', nowe komentarze nie mają szans, bo będą na równi z komentarzami neutralnymi/słabymi. Obecnie w zasadzie też nie mają, ale wielu użytkowników może sobie wyrobić nawyk czytania pierwszych 20
  • Odpowiedz
jakoś niezbyt chętnie jestem nastawiony do tego sortowania, zaburza ona sens chronologiczny, róbcie co chcecie ale sortowanie po staremu tez zostawcie
  • Odpowiedz
@dstranz: proponował bym raczej stworzyć w kategorii sport grupę sport, bo czasami zdarzają się znaleziska sportowe nie będące żadną z tych grup

Boks

Euro
  • Odpowiedz
@Pantokrator:

To ciekawe, bo z moich obserwacji wynika, że najwięcej plusów zbiera się za granie na stereotypach i pisanie nieprawdy. Chociażby pewien strażak co napisał, że gasiłby metale aktywne CO2 (w tym przypadku to utleniacz) dostał 100 plusów.
  • Odpowiedz
@wykop: nie chce mi się czytać tych 69 komentarzy, ale właśnie testuję i podoba mi się pomysł. Nie iwem jak będzie się to sprawowało przy większej ilości komentarzy (i np. próbie znalezienia konkretnego "ktoś to napisał gdzieśtam na początku"), ale ogólnie: + dla Was
  • Odpowiedz
@Nightmare16: też zauważyłem to w znalezisku o rakietach grom, jednak czytając komentarze tak jak mi je posortował wyglądało to tak jak by logiczne i sensowne komentarze były na górze a badziew na dole, a mimo wszystko +/- nie jest obiektywną oceną mądrego komentarza bo inteligentne komenty potrafią dostać masę minusów.

Ale raczej patrząc po wzorze to był zbieg okoliczności :)
  • Odpowiedz
Kiedyś pisałem coś takiego jako propozycje - wyróżniania najczęściej ocenianych komentarzy (np. kolorem oceny), niezależnie od sumy ocen. Jasne i oczywiste.
  • Odpowiedz
Powiem tak - w założeniach system sortowania jest fajny.

Tzn. sortowane są całe "wątki" (czyli komentarz + odpowiedzi) - to jest w porządku. Nie wiem gdzie tu zaburzanie chronologii, określone wątki w sposób raczej "umiarkowany" powinny do siebie nawiązywać. W końcu do odpowiedzi służy przycisk "odpowiedz", prawda?

A teraz zaczynamy narzekać...

Problem
  • Odpowiedz
Jako strażnik umiarkowania powiem jedno : każda nowa funkcjonalność jest mile widziana, o ile można ją włączyć/wyłączyć na życzenie i nie jest wymagane dwutygodniowe przeszkolenie w WykopLab do zrozumienia jak to cholerstwo działa. :)
  • Odpowiedz