Wpis z mikrobloga

Stworzyliśmy nowy algorytm sortowania. Wiemy, że zazwyczaj najwięcej głosów otrzymują pierwsze komentarze, ale nie zawsze są one najlepsze. Mamy nadzieję, że nowy algorytm Wam się spodoba. Na początek, w fazie beta, opcja udostępniona jest tylko dla Bordowych.
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Widze, ze wiele osob narzeka na ten pomysl, ze burzy chronologie i utrudnia czytanie. Jak juz wczesniej wspomnielismy - to bedzie jedna z opcji, tak jak opcje sortowania w wykopalisku. Kazdy bedzie mogl ustawic to tak, jak mu wygodnie, bez narzucania przez nas jedynej slusznej opcji :-)
  • Odpowiedz
eeej, dla pomarańczowych z żółtym stażem też powinno być. Czemu ja nigdy nic nie mogę dostać, nigdy nic nie wygrałam, nigdy do niczego mnie nie wybrało, no nic po prostu :|
  • Odpowiedz
eee, cos kicha z tym nowym algorytmem. nie znam sie na programowaniu. i nie znam sie na matematyce. jestem humanista. komentarze, ktore najnormalniej w swiecie mi sie podobaly siadaly bardzo nisko (co ciekawe, typ humorystycznych komentow wczesniej byl wysoko - jak widac - algorytmy nie posiadaja poczucia humoru). jesli zamierzacie sobie zamienic ludzkie odczucia (obrazowane plusami i minusami) algortytmami, to bez obrazy, ale wsadzcie sobie to nowe rozwiazanie gleboko gdzies...
  • Odpowiedz
Nie mam możliwości testowania, ale pomysł tak czy siak wydaje mi się bezcelowy. Wykop to dla mnie miejsce wymiany poglądów, a nie festiwal najlepszych komentarzy. Jaki będzie sens odpisywania komuś na komentarz skoro zjedzie on wysortowany na sam dół? Zaburzanie chronologii wypowiedzi mi się również nie podoba.
  • Odpowiedz
To sortowanie jest jakieś błędne, nijak się ma do ocen komentarzy, usuncię to lepiej jak najszybciej żeby uniknąć całkowitej kompromitacji, albo poprawci algorytm.
  • Odpowiedz
@maciejkiner

To dobrze, bo w pierwszej chwili po włączeniu nie mogłem się odnaleźć i od razu wyłączyłem. A sam pomysł pewnie z czasem się przyjmie, chociaż wykop straci nieznacznie na jakości kosztem emocjonalnego badziewia przyciągającego nowych użytkowników = więcej kasy z reklam. Zakładając, że wykop zmierza do osiągania coraz większych zysków, o czym świadczy rozrywkowy kierunek rozwoju tego serwisu, to funkcja ta ma jak najbardziej uzasadnioną rację bytu. Szkoda tylko, że
  • Odpowiedz
Czy ja wiem... Moim zdaniem sortowanie chronologiczne jest najlepszym rozwiązaniem... Komentarze na szczycie dostają najwięcej głosów bo są najwyżej, zawsze tak było i będzie, tylko teraz będzie bardziej chaotycznie. Może najbardziej plusowane i minusowane komentarze będą zajmować skrajne miejsca na listach komentarzy, ale czy to będzie uczciwe sortowanie to wątpię. No ale dobra, zobaczymy jak to będzie.
  • Odpowiedz
Może po prostu w wykopalisku zostawić jak było a dopiero na głównej włączyć nowy algorytm? Popatrzcie tutaj:

wykop.pl/link/763231 <- na pierwszym miejscu znajduje się komentarz z zaledwie 7 plusami, jak dla mnie to jednak średnio sprawiedliwe :P
  • Odpowiedz
Mi osobiście nie podoba się to sortowanie, jeśli już chcecie to wprowadzić to koniecznie z możliwością wyłączenia, tak jak ma to miejsce w tym momencie. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@rekips: po prostu twoje komentarze, nawet jak dostają dużo bojówkowych plusów, to z drugiej strony dostają też sporo minusów od ludzi bardziej rozsądnych, i już nie jesteś na szczycie.
  • Odpowiedz