Wpis z mikrobloga

Stworzyliśmy nowy algorytm sortowania. Wiemy, że zazwyczaj najwięcej głosów otrzymują pierwsze komentarze, ale nie zawsze są one najlepsze. Mamy nadzieję, że nowy algorytm Wam się spodoba. Na początek, w fazie beta, opcja udostępniona jest tylko dla Bordowych.
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wydaje mi się, że trochę się syfu zrobi przez ludzi niepotrafiących używać opcji "odpowiedz". Już i tak to jest problem, ale daje się wydedukować, na który komentarz dana osoba chciała odpowiedzieć.
  • Odpowiedz
mam wrażenie, że zmiany, które wprowadzacie na wykopie są kopią tych, które niedawno zostały wprowadzone na digg.com = czyżby wykop naprawdę miał się stać polskojęzyczną kopią digga, czy może planujecie jakies oryginalne opcje, ktore zdecydowanie Was wyróżnią?
  • Odpowiedz
@childofpeace: jeżeli dane rozwiązanie jest dobre, to czemu by go nie skopiować? o co Ci chodzi z tą oryginalnością i wyróżnieniem się, bo nie bardzo rozumiem? wykop ma być dobry i funkcjonalny. przecież "wyróżnianie się" to nie jest tak na prawdę żadna wartość.
  • Odpowiedz
Nie podoba mi się, z prostego powodu W tym wątku komentarz użytkownika czyzyk14 "Po przeczytaniu tych wszystkich nazwisk nie zapatyczy mi chyba przez tydzień " bez inteligentnego sortowania jest tam gdzie powinien być dla zachowania logiki, czyli po wymienieniu przez innych komentujących tych nazwisk. Z sortowaniem jest prawie na początku, przed wymienieniem przez innych nazwisk, przez co wydaje się być nielogiczny.
  • Odpowiedz
@pryschnitz: ja nie jestem za kopiowaniem dobrych rozwiązań, jestem raczej za tworzeniem własnych lepszych, niż te obecnie istniejące. moim zdaniem algorytm sortowania komentarzy jest bardzo dobry i nie tylko oparty na przeliczaniu ilości plusów i minusów, ale tez bierze pod uwagę kto komentarz pisze i jaka jest przeciętna ocena jego komentarzy. Najlepiej byłby zeby system sam sie uczył, co jest dobre i wartościowe a co puka o dno od spodu!
  • Odpowiedz
@maciejkiner: Nie mówię nie, nie mówię tak. Algorytm jest dość ciekawy, na pewno będzie dobry jako opcja między buttonami: niezminusowane, wszystkie, nieprzeczytane...

Jednak nie pasowało by mi aby ta opcja była ustawiona standardowo. A to dla tego, że "najlepszy" komentarz nie zawsze jest najlepszy.

Od pewnego czasu biję się z myślami czy nie zrobić wykopu dotyczącego właśnie tych "najlepszych" komentarzy na naszym portalu. Nawet nikomu by się nie śniło jakie
  • Odpowiedz
Czy to oznacza, że komentarze zaminusowane będą zawsze na samym dole? Wtedy nikt ich nie przeczyta i autor takiego komentarza nie ma szans nawet na "odplusowanie", bo trzeba pamiętać że czasami wcale niegłupie komentarze są minusowane na początku "po złości" - szczególnie w grupie polityka.
  • Odpowiedz
Właściwie to nie ma pojęcia o co chodzi, ale mi się w sumie podoba, bo za jednym dobrym komentarzem nie muszę scrollować całego znaleziska, a poza tym kupiłem magnez w rozpuszczalnych tabletkach, więc wg medycyny jestem na drodze ku szczęściu. Peace, love, nowe algorytmy.
  • Odpowiedz
dla mnie to trochę wygląda jak sortowanie przez maszynę. Traci tym samym Wykop urok żywego organizmu. Jeżeli dobrze zrozumiałem. Już nie naturalny bieg rzeczy, ale maszyna będzie decydowała o jakości. Jeżeli tak - to mi się cholernie nie podoba. Jeżeli odpowiedź na na bardzo splusowany komentarz zostanie zmasakrowana to wyleci na dół listy i będzie bez związku z komentarzem do którego się odnosi? I odwrotnie? Nie mnie ktoś oświeci.
  • Odpowiedz
@kubatre1: No aż tak to nie :) Zależność między komentarzem i odpowiedziami na niego zostanie zachowana. Jeśli więc będzie się używało "odpowiedz" to wątek na tym nie ucierpi. A kwestia sortowania przez maszynę to tez nie do końca tak - w końcu to Wykopowicze decydują o plusach i minusach.
  • Odpowiedz
popatrzyłem na dużym znalezisku. Bez sensu. Odpowiedź. Na pierwszym miejscu odpowiedź sprzed 2 minut a w odpowiedzi na nią(?) komentarz sprzed dwóch godzin. Nie i jeszcze raz nie. Traci cały logiczny. W tej chwili listwa czasowa pozwala na śledzenie rozwoju dyskusji. W nowym rozwiązaniu jest od Sasa do lasa. Piernik do wiatraka. Następują po sobie komentarze, które nie mają ze sobą żadnego logicznego związku.
  • Odpowiedz
ciekawe co spowodowało, że taki algorytm został wprowadzony. Chyba nie moje biadolenie o taki sam system komentarzy jak na reddicie. Choć z tego co widzę to tu "maszyna losuje" a nie całkowita zależność od użytkowników "upvote/downvote"
  • Odpowiedz