Wpis z mikrobloga

i jak polacy chcą mieć lepsze życie? właśnie dzwoni do starszej wujek który przeszedł 2-3 miesiące temu na emeryturę górniczą i żali się że nudzi się w domu i zaczyna szukać roboty... Ja #!$%@?ę 45lat, córka się już z chaty wyprowadziła, kasa co miesiąc wpada zamiast oddać się jakiemuś hobby, robić coś co się lubi to ten woli dalej #!$%@?ć. to jest smutne.
#pracbaza #korposwiat #polacyrobacy #polska
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WhereIsMyMind: ponad 3k na rękę to fajna sprawa, mieszkanie własnościowe w cywilizowanym miejscu, spłacone auto, brak dzieciaków. Opłaci czynsz i kilka rachunków, kupi żarcie to zostanie 1000-1500 na czysto do #!$%@? na cokolwiek.
  • Odpowiedz
@mati1990: bo trzeba potrafić sobie znaleźć balans w życiu, sama praca i tylko praca jest zła ale wegetowanie i oddawanie się tylko pasji, co najwyżej ją zabije - tak się tylko wydaje że nic nie robienie jest fajne, może z początku a potem to tylko katorga jeszcze większa niż praca.
  • Odpowiedz
@nairoht: tylko potwierdzasz, jest w życiu naprawdę dużo alternatyw dla #!$%@?-nic nierobienia. No chyba że nic nierobienie nazywasz wszystko na czym nieda się zarobić.
  • Odpowiedz
@nairoht: ja mam rower ( ͡º ͜ʖ͡º) dałbym wiele żeby w wieku 45l na emeryture, ale kopalnia to za duże ryzyko za dużo wypadków i za duży #!$%@?. w marcu jak tylko pokaże się więcej niż 10 lat spakowałbym sakwy i pojechał w polske, później dalej. modelarstwo, czytelnictwo, komputery.
  • Odpowiedz
@mati1990:

Człowiek ma potrzebę bycia potrzebnym. Hobby wiadomo zawsze spoko, ale jeśli robisz to tylko dla siebie to nie sprawia to takiej samej przyjemności. Zamiast jechać po wujku po prostu pomóż mu jakąś ogarnąć balans życiowy (może np. niech idzie sobie do roboty na pół etatu a poza tym niech spróbuje odnaleźć hobby. Wilk syty i owca cała).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mati1990: jakbym miał tyle samo hajsu co teraz, ale bym nie pracował, to nigdy by mi do kolejnego przelewu nie starczyło. Mając 8h dziennie w plecy, jestem w stanie jakoś dotrwać i coś odłożyć czasem, więc rozumiem wujkq. Nie zarabiam najniższej krajowej, a emerytura nigdy nie będzie 100% pensji.
  • Odpowiedz
@mati1990: człowiek #!$%@?ł całe życie to ma tak wyprany mózg że nie poradzi sobie bez pracy. Nie ma alternatywy w życiu, będzie siedział sam w domu czy tam z żoną. A tak w pracy ma kontakt z ludźmi i ekstra kasę. Wiadomo dla ludzi komputerowych to nienormalne, ale starej daty już jak najbardziej ok
  • Odpowiedz
@Kreek: Hobby to nie tylko samotność. Działalność społeczna, charytatywna, polityczna (np. samorząd), koła zainteresowań, różne spotkania które teraz łatwo znaleźć na FB, stowarzyszenia, fundacje... to z tych istniejących, bo zawsze można stworzyć coś swojego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz