Wpis z mikrobloga

@jazuu: Początkowo miał być w peszlu ale #!$%@? dostałem po jednym dniu i przeszedłem na korytka. W pokojach od kontaktu do kontaktu idzie w peszlu a tam gdzie się zbiera więcej niż 2 kable to korytko.
@jazuu: To tez Meksyk z tymi wysokościami. Jeździłem po znajomych i mierzyłem. Doszedłem do wniosku ze ~20cm od gotowej podłogi będzie git. W kuchni lekko wyżej ~30cm ze względu na zabudowę mebli (tez mierzyłem i oglądałem u znajomych. Włączniki #!$%@? na 105cm od gotowej podłogi! Nie będę podnosil ręki do włączników ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzazzio: u siebie wszystko na wago zrobiłem i żadnych problemów od 2 lat. Opinie za i przeciw było wiele, jebla szło dostać przy czym wszystkie opinie na "nie" były czysto teoretyczne, żadnych przykładów z życia wziętych... do wczoraj :) U rodziców "elektryk fachura zawodowiec" instalując klimę, przy przejściu z kabla 1,5 na 2,5 zastosował złączkę wago. Luz na kablu 1,5 zagotował złączkę. Wszystkie żyły muszą być tej samej średnicy.
@geszue: No zgadza się, ilu elektryków tyle teorii... wkurza mnie to bo nie ma jakiś typowych rozwiązań w pewnych kwestiach, np. pytałem 4 elektryków zawodowych jaki kabel pod indukcję. 5x4, 5x6, 5x2.5, dać 5x4 i zasilić z niego cała kuchnie itp itp. Tak jak piszesz jobla idzie dostać.
@dzazzio: mi każdy mówił to samo - pod indukcję 5x2,5 i z tego można jeszcze zasilić piekarnik bo indukcje potrzebują tylko 2f. I tak właśnie mam - indukcja i piekarnik na jednym przewodzie. Dużo później przeczytałem, że 5x2,5 to raczej absolutne minimum w takiej konfiguracji i bezpieczniej dać 5x4. I dzisiaj tak bym zrobił i Tobie też tak radzę, zwłaszcza że różnica w cenie to dosłownie parę złociszy :)
Początkowo miał być w peszlu ale #!$%@? dostałem po jednym dniu i przeszedłem na korytka.


Spróbuj rur kielichowych.
@leesiuu: 12.20pln za 2mbw zielonym obi. Potrzebowałem na szybko. Peszel 25mm kosztuje 2.5pln za mb. Tylko w korytko weszło mi ~8 kabli, gdzie w peszel problemem było włożyć 2. No i druga sprawa ze tych peszli koło siebie bym musiał mieć z 5, a w tym przypadku jak chce coś dołożyć to cyk, maskownica w gore i coś się wepchnie. Polecam jeśli masz zamiar robić sam.
@sidien: Kielichowe mam na
@dzazzio 0,5-2,5mm2. U rodzicow do zlaczki wchodziły dwa przewody 2,5 (z czego jeden to zasilanie, a drugi duzy odbiornik w postaci klimy) oraz jeden przewod 1,5. Zjarał sie ten o przekroju 1,5 ktory zasilal zarowke 100W. Jedyne mozliwe wytłumaczenie to: żyły o roznej srednicy w jednej złączce lub zlaczka byla uzyta przez elektryka wczesniej i uszkodzona (np rozepchnieta przewodem 4mm2). U siebie mam wszystko na tych nowych malych zlaczkach i śmiga i