Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, chyba zwymiotuję się przed sesją ze stresu. Czy to normalne, że pół roku chodziłem na ćwiczenia i zaliczałem wszystko na oceny 4-5 ucząc się, a teraz jak widzę materiał na sesję, to po prostu nie wiem jak to w ogóle opanować? xD Może są jakieś patenty, a ja jeszcze się nie dowiedziałem xD Chciałem to zrobić bez poprawek, a boję się, że coś udupię i to będzie mój koniec, a na sesję letnią znowu coś upieprzę i nie ogarnę.

Jak to załatwić? Jak pokonać stres? Nie wiem, nie mogę skupić myśli. Mirki, pomóżcie, jakieś rady od absolwentów, uczęszczających na #studbaza?

#sesja #pytaniedoeksperta #pomocy #nauka #studia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: wpisz sobie w gogle rady jak przygotować do sesji, są spoko zbiory. Od siebie polecę zacząć się szybciej uczyć, rozłożyć materiały na dany dzień i po prostu zacząć działać po kolei. I wejść na grupy studenckie twojego wydziału do 3 lat wstecz i poszukać w materiałach i zdjęciach czy są jakieś gotowe notatki/wykłady i zdjęcia egzaminów. To bardzo pomaga. Jeśli nie możesz się skupić w domu to spakuj w plecak
ObityStarzec: Serio, bez spiny. Poprawka to żadna tragedia. Za kilka lat nie będziesz pamiętał z czego miałeś poprawkę a pracodawca nigdy nie zapyta czy dany przedmiot zaliczyłeś w pierwszym terminie.
Jak uwalisz jeden albo dwa przedmioty to przeważnie nic strasznego, po prostu bedziesz je powtarzał w przyszłym roku. A nawet jeśli uwalisz semestr to po prostu zrobisz sobie pół roku wakacji/znajdziesz pracę i zaczniesz studia na nowo od października. Wiem, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: oceny na studiach maja mniej więcej takie, znaczenie w przyszłości jak oceny z liceum. Co Ty myślałeś, że na rozmowie o pracę będą pytać o ocenę z przedmiotu x?

Liczy się wiedza, która i tak w większości nabywasz w pracy. Ucz się ile możesz i nie spinaj o oceny bo to #!$%@? warte.