Wpis z mikrobloga

#lombard #warszawa #goclaw #obiektywy #fotografia #nikon

Poszedłem sobie do lombardu (Lombard Gocław przy Fieldorfa), w dobrej wierze, czasem się okazja trafi i się uda kupić tanio jakiś obiektyw.
Wchodzę do tej budy no i pytam się czy ma jakiś obiektyw do nikona. Koleś mówi mi, że jeden ma, a ja pytam się czy mógłbym zobaczyć jaki. Kolo do mnie: "zobaczyć nie, tylko kupić, jak zobaczyć chce pan to mi się wstawać nie chce". Próbuję uświadomić, że numer seryjny sprawdzić trzeba, optykę no i przede wszystkim co on chce mi wcisnąć, a on jakby bał się że wyjdzie jeszcze że kradzione.
Burak się pulta, #!$%@? na mnie, że albo kupuję albo wychodzę, powiedziałem, że jak ma naruszać moje prawa jako konsumenta, to niech #!$%@?. Trzasnąłem drzwiami i wyszedłem, a ten za mną wybiega, łapie mnie za kurtkę i zaczyna grozić, że jeszcze raz trzasnę drzwiami, to on mi łeb #!$%@?, po czym dostałem w zęby, nie jakoś mocno, ewidentne zastraszenie.
Nie wiem co koleś chciał osiągnąć, ale ludzie na pobliskim przystanku gapili się na niego jak na idiotę, zaczerwienił się i wrócił do tej budy.

Obsługa 0/10 nie polecam
Pobierz maciekwwwww734 - #lombard #warszawa #gocław #obiektywy #fotografia #nikon 

Poszedł...
źródło: comment_0COpKbSD77oU4xkMzE9LuaBZHuWgftsK.jpg
  • 74
@maciekwwwww734: a ja prowadzę lombard i takiemu typowi, co Ciebie tak potraktował, sam w ryj bym dał i opisał go wszędzie, gdzie mógłbym. Klientów trzeba szanować, sprzedawać sprzęt sprawdzony, bez wad, uznawać bez problemów reklamacje. Ja mam może 1-2 zwroty sprzętów na kwartał, a reszta kupujących jest tak zadowolona, że większość wraca i z bananem na twarzy wychodzi. I nie, nie jestem z tej największej polskiej sieci z dwoma "o" w
@ziemniac: I to szanuję!
Akurat w tej sieci całkiem nieźle trafiłem parę razy, więc nie narzekam.
Moja dziewczyna sama w handlu (sklep z jakimiś bibelotami do domu w dużym centrum handlowym na Pradze Południe) pracuje i od klientów słyszy, że najbardziej lubią jak ona ich obsługuje, czasem trzeba klientowi coś powiedzieć wyraźnie, ale nie można przekroczyć granicy.
Wiadomo są chamy i buraki, ale przede wszystkim jakieś granice przywoitości.
Sam na Allegro
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maciekwwwww734: bierz FOXA najlepszy powala każdego w każdym stanie bez wyjątków, nie zawiódł mnie od 5 lat, średnio jedna puszka starcza mi na dwa trzy miesiące :) Niestety w tym kraju dużo agresywnych somsiadow zwłaszcza na drogach

@Szofer_Z_Aplikacji_: jak zużywasz puszkę gazu na 3 miesiace to raczej obstawiam że z tobą jest coś nie tak, prowokujesz a potem #!$%@? gazem, zenada
@darkelf: Akurat zdjęcia i tradycyjne odbitki robić umiem, jak i w technikach alternatywnych. Pracuję jako grafik i fotograf i mam już udział w trzech sporych publikacjach, a po drodze jeszcze 2 duże projekty do zrobienia, jeden własny, drugi zlecony. :v
Jak chcesz pogadać o technikach, rozrabianiu i przygotowaniu chemii fotograficznej i materiałów fototechnicznych, to zapraszam, ale chyba ten wątek tego nie dotyczy :P