Wpis z mikrobloga

Liczy się ukształtowanie terenu, złoża naturalne, klitmat i dobre położenie geopolityczne dlatego USA są takie bogate i potężne, a Kanada, czy Australia już nie.


@Cybher1: akurat Australia jest bardzo bogata w surowce naturalne, a i trudno nie powiedzieć, że jest to bogate państwo. Według danych MFW na pkb na głowę są na 17 miejscu na świecie, minimalnie ustępując Niemcom.
@Positano1:
Pierwsze, to że te kraje są wielkie, to nie znaczy, że zaludnione. Niger jest wielkości Polski, Niemiec i Francji razem wziętych, a mieszka tam niespełna połowa tej ludności co w Polsce.
Druga rzecz to te gówno-granice nakreślone na mapach. W przypadku Afryki ich przekładanie się na rzeczywistość jest, powiedzmy, takie sobie. Są to kreski narysowane przez jakiegoś urzędasa w kraju pierwszego świata i nawet nie wziął on pod uwagę, że
@AryanWonderBoi: akurat w polskiej edukacji ten obszar jest całkowicie pomijany, przynajmniej jak ja się uczyłem.


@Mave: Chyba jak masz szkołę pod ruską granicą. U mnie te kwestii były istotne na geografii i się zawsze zastanawiam skąd się biorą te dzbany co odkrywają np. wielkość kontynetów w porównaniu do siebie.
@AryanWonderBoi: Robiłem jakiś czas temu różowej opracowanie na temat Iranu. Tak na szybko przypomniała mi się rzecz dotyczącą samochodów :D Iran z populacją 80 mln ludzi ma tylko 13 mln samochodów. Dla porównania w Polsce jest zarejestrowane 23 mln aut ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@Prezes_roku: co to za różnica czy dwa wrogie klany są w tym samym państwie i prowadzą wojnę domową czy są osobnymi krajami i prowadzą zwykłą wojnę xD dopóki te zwierzęta nie odkryją że brak wojny jest lepszy niż wojna do tego czasu będą biedni