Wpis z mikrobloga

Witam. Powiedzmy, ze chcialbym kupic mieszkanie za 300k. Mam umowe na czas nieokreslony, ale zarobki nie sa zbyt duze, bo na poziomie 2.4-2.5k netto. Chcialbym wziac kredyt na 150k na 20lat, przy wkladzie wlasnym 150k. Jest szansa, ze sie uda, przy marnych zarobkach, ale 50 procentowym wkladzie wlasnym? Mial ktos moze podobna sytuacje?

Mam zamiar sprawdzic zdolnosc kredytowa w PKO jutro, ale wyczytalem, ze tam nie uwzgledniaja wkladu wlasnego, wiec jak strzele 150k to wybuchna tam smiechem.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt
  • 12
@kkpol Dużo banków ma na stronach kalkulatory do liczenia zdolności. Łatwiej i bezpieczniej będzie ci dostać na 30 lat, możesz go sobie nadpłacać tak jakbyś miał na 20 ale da ci to większą zdolność i mniejszą obowiązkową ratę jakbyś miał kiedyś jakiś problem. W większości banków nadpłaty są darmowe więc ostatecznie wychodzi na jedno.
@dran2: Problemu nie bedzie, bo finansowo na bank sie wybronie, bo zarobki teraz bede mi tylko szly do gory + zyje z dziewczyna (przyszla zona), ktora tez pracuje i wspolnie planowalismy splacac raty. Kwestia taka, ze obawiam sie, ze nie jestem obecnie wiarygodny dla banku, bo gdzie nie sprawdzialem w kalkulatorach wiarygodnosci to wychodzilo to slabo:) W gre wchodzi tylko max 20lat.
Problemu nie bedzie, bo finansowo na bank sie wybronie, bo zarobki teraz bede mi tylko szly do gory


@kkpol: Przez 20 lat dużo może się wydarzyć. A przy kredycie na 30 masz większą zdolność a jak faktycznie "problemu nie będzie" to sobie go spłacisz w 20. Pamiętaj że z twoich 150k musisz jeszcze odliczyć z 10k na podatek, i notariusza, rzeczoznawcę, będziesz musiał wziąć przez to większy kredyt. Najlepiej skontaktuj się
@kkpol: od początku. Zabierasz się do kredytu teraz, czy za jakiś czas? Banki nie biorą pod uwagę faktu, że zarobki wzrosną. Liczy się tu i teraz. Powiem więcej, jak pójdziesz z podwyżką podpisaną niedawno, to nie będzie to widziane w dobrym świetle wbrew pozorom.

Drugie, zamierzasz brać kredyt razem z dziewczyną? To że powiecie w okienku „będziemy spłacać razem, spokojna głowa” to też banku nie przekonuje ( ͡° ͜ʖ
@kkpol: tak na szybko, jeśli nie masz nikogo na utrzymaniu, nie masz żadnych rat, wnioskujesz o kredyt na 25 lat, przy zarobkach 2.400pln/msc.
Około 170k zdolności.

Dorzucasz do kompletu dziewczynę z taką samą pensją i nagle 400k czyli już finansowo na spokojnie.