Wpis z mikrobloga

@mi-siek: robienie wątku z Renfri jakąś pierwszą miłością o wielkim sentymencie to wielku #!$%@? iks de xDD już pominę to, że w książkach Geralt się w niej nie zakochał, ot się #!$%@? chwacko.
  • Odpowiedz
@NukeOps: Bardzo fajny pomysł z broszką. Szkoda że opowiadanie nie jest na cały odcinek ;[ Gdzie niby masz Geralta który się w niej zakochał? Wy w ogóle rozumiecie co oglądacie?
  • Odpowiedz
@NukeOps: Nie bronię tego detalu, tylko wyjaśniam :)
Ja ogólnie potrzebuję drugiego podejścia do sezonu bo od pierwszych minut jadaczka mi się nie zamykała od komentowania rażących różnic w kwestii książki. Brak jakiejkolwiek wzmianki o tridamskim ultimatum (chyba, że liczymy Renfri, która jedynie wspomniała geraltowi- "postawiłeś mi ultimatum". Tak jakby w ogóle nie załapali sensu tego opowiadania), Geralt przeczekujący wojnę w Cintrze ot w podziemiach, moment pierwszego spotkania Geralta z
  • Odpowiedz
@mi-siek: Dużo ludzi narzeka na różnice pomiędzy książką, a serialem, ale po co robić serial dokładnie taki jak książka? To nie jest konkurs kto zrobi dokładniej, serial ma inne ograniczenia i musi sobie z nimi radzić. Ludzie narzekają na retrospekcje i w ogóle na skoki w czasie, jakby chcieli pokazać wszystkie niuanse z tridamskim ultimatum to by musieli zafundować nam z 10 minut retrospekcji i ekspozycji, a to w filmach
  • Odpowiedz
@p1p2p3p4: Akurat mordobicie w serialu pokazane świetnie. Geralt przebija się przez bandytów bez problemu. Szkoda że wcześniejsze sceny tak poucinane.. Powinni Ciri wprowadzić dopiero w kolejnych odcinkach..
  • Odpowiedz
Dużo ludzi narzeka na różnice pomiędzy książką, a serialem, ale po co robić serial dokładnie taki jak książka? To nie jest konkurs kto zrobi dokładniej, serial ma inne ograniczenia i musi sobie z nimi radzić


@kaarp: Ale co serial zyskał na tym, że zamiast łowić suma z Jaskrem to Geralt bez sensu rzucał sieć do rzeczki? Co serial zyskał na tym, że Geralt traktuje Jaskra strasznie po chamsku? Normalny Jaskier
  • Odpowiedz
Dużo ludzi narzeka na różnice pomiędzy książką, a serialem, ale po co robić serial dokładnie taki jak książka?

@kaarp:
Sam jestem zwolennikiem wprowadzania zmian w adaptacjach i lubię jak reżyser ma wolną rękę przy budowaniu filmu/serialu. W moich ulubionych odcinkach pozmieniali znacznie więcej niż w pierwszym. Bo to nie do końca jest tak, że problemem są zmiany. Problemem jest to, że wycięli z odcinka kluczową kwestię nie zastępując jej niczym.
  • Odpowiedz