Wpis z mikrobloga

Mirki, mam mieszkanie w bloku z ~2001 roku, nie jest to już blok z płyty. W mieszkaniu są stare drzwi z szybą, które chciałbym wymienić. Jak to bywa w takich blokach, ościeżnice są wmurowane. Czy jest jakaś możliwość na wymianę drzwi bez konieczności kucia podłogi? Słyszałem o opcji, że na starą ościeżnicę nakłada się nową, ale czy wtedy nie zmniejszy się mocno przejście? Co byście radzili?
#remont #remontujzwykopem #pytanie #pytaniedoeksperta #kicochpyta #drzwi #mieszkanie
  • 5
  • Odpowiedz
Mam nakladana ościeżnice. U mnie problem stanowiły krzywe ściany i w niektórych miejsach jak sie przyjrzeć to troche odstaje. Poza tym wygląda gicior
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jestemmimas: mocno się nie zmniejszy ale trochę owszem - zależy jakie masz otwory. Prucie tych metalowych ościeżnic to niestety lipa chociaż z drugiej strony będzie zrobione "raz a dobrze" ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja osobiście bym nakładał jeśli nie masz przejść 60cm
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jestemmimas: Porta ma system Renova, ościeżnice zaczynają się od 515zl za najmniejszy zakres regulacji. Światło przejścia zmniejsza się o 44mm..
Nie mając wyjścia można je stosować, ale już lepiej wyciąć stare ościeżnice i wstawić nowe, lepszy efekt, taniej, zachowujesz światło przejścia i skrzydło wisi stabilniej.
  • Odpowiedz