Wpis z mikrobloga

@smyl: Weganizm, nie wynikający z przesłanek zdrowotnych, uważam za fanatyzm. Samo "zwierzęta cierpią" jest żadnym argumentem. Można jeść zwierzęta, które za życia były szczęśliwe.
  • Odpowiedz
@smyl: Ja jem wszystkie zwierzęta, niezależnie od tego czy były szczęśliwe. A ty możesz jeść na przykład kury z wybiegu, albo dzikie zwierzęta z lasu.
  • Odpowiedz
A ty możesz jeść na przykład kury z wybiegu, albo dzikie zwierzęta z lasu


@1qazxc1: teza, że kury z wolnego wybiegu są "szczęśliwe" jest mocno dyskusyjna, a humanitarne zabijanie dzikich zwierząt może powodować zatrucie mięsa.

Tylko nie rozumiem: po co miałbym to robić, skoro mam świetny, roślinny zamiennik? Mam iść polować na mięso, albo sam założyć humanitarną hodowlę kur, bo wtedy to jest spoko, a jak wejdę na pyszne.pl i zamówię
  • Odpowiedz
@smyl: Fanatykiem jesteś kiedy chodzisz głodny bo nie ma dania wegańskiego, kiedy nie jesz produktów zwierzęcych pomimo że sprawia to problemy i kiedy używasz zwrotu "ja nie jem tego bo to mięso".
  • Odpowiedz
Fanatykiem jesteś (...) kiedy używasz zwrotu "ja nie jem tego bo to mięso".


@1qazxc1: a co myślisz o takim zwrocie?

1. Warto żyć w taki sposób, by nie wyrządzać innym istotom niepotrzebnego cierpienia.
2. Życie zwierząt hodowlanych pełne jest cierpienia.
3. Liczba hodowanych zwierząt zależy od popytu na produkty z nich wytwarzane.
4. Obecność mięsa nie jest niezbędna w zdrowej diecie.

ergo

5. Nie jem mięsa.
  • Odpowiedz
@niggerinthebox: wiadomo. a pomaga najlepiej, gdy nie stosujesz żadnej konwencjonalnej terapii i wydajesz kilka tysięcy dolarów na głodówki wodne w ośrodkach na Kostaryce, gdzie twoje zdrowie nadzoruje człowiek bez licencji ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException:

The Dieticians Association of Australia
” With good planning, you can get all of the nutrients you need from a vegan diet to be healthy.” [1]

The American Dietetic Association
“It is the position of the American Dietetic Association that appropriately planned vegetarian diets, including total vegetarian or vegan diets, are healthful, nutritionally adequate, and may provide health benefits in the prevention and treatment of certain diseases.” [2]

The National
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException Chłopie, daj sobie spokój. Bierzesz się do dyskusji bez podstawowej wiedzy w temacie.

Produkty roślinne zawierają B12, choćby grzyby.
Tak, to mniej aktywne formy. Mięsne B12 jeździ na rowerze i podnosi ciężary, a roślinne zamula przed kompem ( ͡º ͜ʖ͡º).

Ponad 90% osób mających problemy z niedoborem B12, to mięsożercy. A badanie porównawcze ludzi tego samego zawodu, podzielone na wegan i mięśniaków wykazało, że 100% tych
  • Odpowiedz