Wpis z mikrobloga

Siemanko Mirasy.

W tym roku planuję trochę zrzucić z wagi, chcę sprawdzić czy z mniejszą ilością tłuszczu i mięcha będzie mi lepiej. W dodatku chcę trochę ograniczyć wcinanie mięsa. Macie może jakieś fajne strony/ kanały YT z potrawami na redukcję (głównie jarskimi)? Moja waga to 86kg/180 cm. I dodatkowo jaką zalecanie porcję kalorii na rozsądne schodzenie z wagi, gdzie 2/3 razy w tygodniu trenuję MMA + basen raz w tygodniu?

#mirkokoksy #trening #odchudzanie #sport #mma #redukcja
ATLETICO - Siemanko Mirasy. 

W tym roku planuję trochę zrzucić z wagi, chcę sprawd...

źródło: comment_nq8uegiFtivzAwAgxRJ4GiGM09RYmQXy.jpg

Pobierz
  • 9
@ATLETICO: no tak szybko, domowym sposobem to to policz sobie z kilku kalkulatorów swoje zapotrzebowanie na podstawie wzrostu, wagi, wieku i aktywności w czasie dnia, usrednij i od tego zapotrzebowania odejmij z 200-300kcal każdego dnia. Jak zaczniesz schodzić z wagi i czuć się w miarę syty w ciągu dnia to trafiłeś idealnie :D
ATLETICO


@ATLETICO: A co teraz jadłeś, wylicz na podstawie tego co teraz jadłeś zapotrzebowanie. Zamień jeśli jadłeś śmieci na zdrowe żarcie. odejmij od tego 10 % i tnij. Np jedząc 3700 a pozwalając sobie czasem na cukry, utnij na początek 400 kcal z węgli. Dopnij dietę, zrezygnuj z cukrów i patrz. Za tydzień się ważysz jak leci to zostawiasz, jak za 2 tyg waga stoi utnij kolejne 200 kcal. To taka
@NiewzruszonaMasa: no właśnie w zasadzie nie ograniczałem się co do jedzenia, jadłem mało posiłków 2/3 dziennie ale za to duże porcje (najczęściej duży obiad na stołówce w pracy + duża kolacja w domu, koniecznie z jakimś mięsem). Śmieciowe jedzenie rzadko, słodyczy tez mało. Kiedyś próbowałem trochę to wszystko ograniczać i jakoś ogarniać, ale chyba robiłem to zbyt ostro, bo najzwyczajniej w świecie nie miałem na nic siły, a praktycznie waga stała
To użyj kalkulatora, bilans aktywności znasz mniej więcej. I obserwuj wagę w tydzień się przecież nie zalejesz jak obliczysz źle, jak będzie rosła to odejmiesz 400 lub więcej. Ja będę przechodził coś podobnego, Też szukałem jasnych odpowiedzi ale każdy organizm jest inny. Zasady redukcji natomiast podobne, bilans kaloryczny. Ja na 3700-3800 warzę jakoś 89-90 kg więc obcinam 400 i będę patrzył. Teoretycznie to znam to na blachę, ze względu na wykształcenie, ale