Wpis z mikrobloga

Nowy rok, nowa ja i te sprawy #oswiadczenie

Stwierdziłam, że czas nauczyć się Pythona ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zwlekałam dużo czasu, od miesięcy czytałam o jeżykach programowania, odwiedziłam liczne kanały na yt, czytałam mirko i zdecydowałam się na zakup kursu Rafała Mobilo na #udemy "Python dla początkujących".
Nigdy nie miałam styczności z programowaniem oprócz przerobienia chyba 2 odcinków na yt z c++ oraz troche LaTeXa na studiach. Moglibyście mi coś doradzić, co warto robić dla totalnie początkującego? Jakieś podcasty, książki, kanały?

#programowanie oby w przyszłości #programista15k #python
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anonimowa Podam Ci swoją sytuację (wymagany dobry angielski) najpierw naucz się print() A potem zmiennych oraz modułów A potem wejdź na github i poogarniaj darmowe hakerskie skrypty i przez edytowanie ich kodu teraz jestem pełno prawnym programistą żadnych kursów Ani nic...chociaż Jeszce warto byś przerobila na start działania bo potem miałem z tym problem ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yori: mój angielski szlifuje podczas programowania bo trochę z nim ciężko. Jakie zmienne i moduły najlepiej zacząć? I co programujesz poprzez pythona najczęściej?
  • Odpowiedz
@anonimowa Automaty coś co przyspiesza mi rutyny na początek polecam ci do analizy moduły: random
(można dzięki niemu losować praktycznie wszystko co napiszesz)
os
(nie musisz go instalować jest już w systemie polega na tym że możesz na przykład przez pythona wykonywać polecenia z cmd)
time
(ogółem moduł do sprawdzania czasu zatrzymywania czasu wymuszania by program poczekał sekundę czy coś)
Narazie tyle mi do głowy przychodzi jak będziesz potrzebowała pomocy napisz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bird71: cześć, polecam ten kurs dla osób które nigdy nie miały doczynienia z programowaniem. Jeśli dodasz do tego książki: "Python. Instrukcje dla programisty" albo "Automatyzacja nudnych zadań z pythonem" to według mnie początki będą spoko
  • Odpowiedz