Wpis z mikrobloga

Nowy rok, nowa ja i te sprawy #oswiadczenie

Stwierdziłam, że czas nauczyć się Pythona ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zwlekałam dużo czasu, od miesięcy czytałam o jeżykach programowania, odwiedziłam liczne kanały na yt, czytałam mirko i zdecydowałam się na zakup kursu Rafała Mobilo na #udemy "Python dla początkujących".
Nigdy nie miałam styczności z programowaniem oprócz przerobienia chyba 2 odcinków na yt z c++ oraz troche LaTeXa na studiach. Moglibyście mi coś doradzić, co warto robić dla totalnie początkującego? Jakieś podcasty, książki, kanały?

#programowanie oby w przyszłości #programista15k #python
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anonimowa: na początek przerób sobie kurs. wg mnie błędem początkujących często jest skupienie się na "zbieraniu" zbyt wielu materiałów. dziś materiały do nauki to ni jest żaden problem.

naucz się podstaw, a jak je opanujesz to zastanów się nad tym co chciałabyś w Pythonie napisać. i wtedy pytaj tutaj o konkrety.

powodzenia!
  • Odpowiedz
@anonimowa:

Ok mówię z doświadczenia, nie wiem czy u innych się to sprawdziło czy nie. Nie zbieraj materiałów i jak skończysz ten kurs i o ile go skończysz nie kupuj żadnego następnego kursu tylko spróbuj napisać coś sama co sobie wymyślisz z googlem + dokumentacją. Często jest tak, że z kursem wszystko ładnie pięknie, a potem jak przychodzi pierwsza trudność w projekcie gdzie trzeba sobie szukać rozwiązania przez 2h to
  • Odpowiedz
@anonimowa: Rada z mojego doświadczenia: kiedy skończysz rozdział opisujący jakiś materiał w dowolnej formie, czy to nowa funkcja, czy zabawa rozmiarami zmiennych, czy cokolwiek innego, ale nie czujesz się w 100% pewna swoich umiejętności, pobaw się tym czymś trochę we własnym zakresie.

To jest szczególnie ważne w sytuacji, gdy przyjdzie Ci do głowy myśl "ciekawe, czy oprócz tego co mi pokazali, tym czymś można też zrobić to". Zawsze grzeb, baw
  • Odpowiedz
@anonimowa: Kibicuję i trzymam kciuki, ja też startuję w tym momencie z Pythonem. Nie mam dużych doświadczeń z programowaniem, jakieś php i C++ liźnięte w szkole i to wszystko. Czekam na Twoje przyszłe relacje z postępów a przede wszystkim na opinie o tym kursie z Udemy, mi się wydaje że szkoda na nie kasy i cenniejsza byłaby jakaś książka typu biblia, może zmienisz moje zdanie na ten temat.
  • Odpowiedz
@anonimowa: a na co to płacić? Angielski zna? Jak nie to niech się uczy. Gita zna? Może jakąś grę na początek napisz - kółko i krzyżyk, tetris. Daj linka do repa to zrobimy review. Inaczej niż przez pisanie się nie nauczysz, możesz i miliard filmików się naoglądać a się nie nauczysz. Jakiś dobry edytor sobie załatw, oczywiście darmowy bo po co płacić.

  • Odpowiedz
@anonimowa: przejdź max 1 kurs, żeby rozumieć jakieś ogólne best practices ale potem zabierz się za rozwiązywanie jakiegoś problemu, który będziesz miała motywację skończyć albo taki, w którym możesz się z kimś porównać.
Nie wiem, w jaki obszar chcesz potem iść. Jak chcesz w pythonie robić data Science to np wejdź na kaggle i próbuj swoich sił w prostych konkursach. Pewnie dla innych obszarów tez są takie strony
  • Odpowiedz
@anonimowa: wydawało mi się ze mam więcej materiałów :D w sumie mam głównie jeden kurs.

Jeżeli masz podstawy statystyki i ekonometrii (uznałabym za podstawy dobre, intuicyjne rozumienie regresji liniowej i modeli logistycznych - do tego materiałów akurat nie mam do polecenia bo uczyłam się na studiach, ale na pewno na courserze/udemy jakieś są) to podstawy uczenia maszynowego są super najlepiej w internecie wytłumaczone tu:
  • Odpowiedz