Wpis z mikrobloga

#motocykle #125cc #honda Witam. Chciałem zmienić u siebie tłumik (bo przez kask za słabo słyszę mojego cylindra:) ). 1.Jak to później jest w wypadku kontroli drogowej/przeglądu(chociaż przegląd techniczny i tak mam za 3 lata dopiero a gwarancje olewam)? 2.Oryginalny mam z katalizatorem(daje rady, ale bez kasku) to co później jak odłączę sondę lambda , jakieś błędy będą wyskakiwać albo silnik będzie szwankował czy cuś ? Moto Honda CB125R 2019
  • 10
@bocian82: masz małą szansę na to, żeby 125ccm nawet w przelocie przekroczyło limit głośności, tj. 94dB (96dB jest dla pojemności większych niż 125ccm). Jeśli jednak podpadniesz, to policjant skieruje na badanie techniczne, to chyba jasne? Jeśli kupisz coś bez homologacji to tym bardziej możesz mieć problem nawet przy spełnieniu normy hałasu.
Co do sondy lambda - a gdzie ją masz w wydechu? Za czy przed katalizatorem? W ogóle w 125ccm montują
@bocian82: Jeśli wykręcisz sondę lambda i następnie ją wkręcisz do nowego kolanka wydechowego to nie ma problemu.
Tak przy okazji ile masz lat?
Nie jest Tobie wstyd że jadąc na głośnym wydechu będziesz przeszkadzał ludziom z otoczenia?
W dodatku nie czujesz zażenowania takim agro tuningiem?
To tak jakby do fiata 126 wsadzić sportowy tłumik co z tego że głośny i wyje jak nie jedzie. Brakuje jeszcze abyś ubrał sportowy obcisły jednoczęściowy
@mpetrumnigrum: Lat mam dużo nie chce mi się robić już kat.A a swoim moto bawię się w stunt i wtedy rzeczywiście jestem ubrany w kilkuczęściowy zestaw odzieży motocyklowej. Kiedy jeżdżę normalnie to zakładam szpilki, stringi ale biustonosza już nie zakładam(uwiera mnie).A po jeździe biorę tabletkę dzień po. PS Nie interesuje mnie twoja opinia. Pozdro.