Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 88
@jaroty: Nie na Bankowym tylko Jagiellońskim w Chojnicach, nie samochody tylko rowery i nie rozdają tylko kradną ( )
  • Odpowiedz
  • 9
Lekarz stażysta - patrzac po znajomych (grupa badawcza 4 osob), praca po 3 max 4h dziennie i fajrant. Odpowiedzialność żadna bo nie podejmuja jeszcze samodzielnie decyzji, sa na zasadzie przyuczenia i przygladania sie. Zarobki minimalnej krajowej za taka prace to chyba nie jest uwlaczajace. 5 lat temu na stazu jako inżynier za 8h dziennie dostawalem 400 czy 500 zł, a nie była to nawet połowa pensji minimalnej :)
  • Odpowiedz
@sezet11: Lekarze stażyści nie dostaną nowej minimalnej krajowej, bo ich wynagrodzenia reguluje ustawa o zawodzie lekarza i to jest nadrzędny akt prawny podobno xD
  • Odpowiedz
Lekarz stażysta - patrzac po znajomych (grupa badawcza 4 osob), praca po 3 max 4h dziennie i fajrant. Odpowiedzialność żadna bo nie podejmuja jeszcze samodzielnie decyzji, sa na zasadzie przyuczenia i przygladania sie. Zarobki minimalnej krajowej za taka prace to chyba nie jest uwlaczajace. 5 lat temu na stazu jako inżynier za 8h dziennie dostawalem 400 czy 500 zł, a nie była to nawet połowa pensji minimalnej :)


@kepa0: dobra
  • Odpowiedz
dobra dobra co ty na to, że w welu miejscach wykorzystują ich niezgodnie z programem stażu i siedzą w nplach, jeżdżą w transporcie albo nawet sami siedzą na sorach?


@su1ik: Większej bajki nie słyszałem.

W życiu nie słyszałem większej bzdury, przecież oni mają prawo wykonywania zawodu ograniczone jedynie do szpitala w którym mają staż.


@su1ik: Spoko. Pokaż mi wystawioną przez tego pełnoprawnego lekarza receptę i l4. Wtedy Ci
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego to, że na papierze nie wolno pewnych rzeczy, to nie znaczy że się tak nie robi. Chirurdzy do specki mają podbijane fikcyjne zabiegi, rezydenta pediatrii czy interny zostawia się samego na dyżurze po 2 tygodniach pracy, itd, itp. To je Polska, tutaj prawo jest elastyczne
  • Odpowiedz