Wpis z mikrobloga

Katolicyzm upadnie.

Wróciłem właśnie ze spotkania z zakonnikiem, znajomym rodziców. Bardzo fajny człowiek, inteligentny, dowcipny, ale już po krótkiej rozmowie dało się wyczuć, że jeśli chodzi o poglądy, to zbiłby piąteczkę z Jędraszewskim na lajcie. To pokazuje, że w kościele nie brak jest ludzi inteligentnych, świetnych ludzi, ale mają wbity do głowy archaiczny system wartości, wobec którego istnieją już lepsze świeckie.

Chociażby wegetarianizm. Bardzo mocno zaznaczał, że wg Biblii zwierzęta mają funkcję służebną (chyba tak to określił) wobec człowieka i p o w i n n y być jedzone. Przez cały wieczór żarciki, że trzeba jeść mięso, bo niedługo "Unia zakaże".

Na mój argument, że ja bardzo szanuję wegetarian, aby tylko nie narzucali nikomu swojego stylu życia (a znam takich, co nie narzucają), bo chyba lepiej nie zadawać cierpienia niż je zadawać zwierzakom, coś poburczał, że to już nowa religia i, że wegański ekstremizm. No to powiedziałem, że każdy ekstremizm jest zły i że wbrew pozorom tych wojujących wegetarian wcale nie ma tak dużo, tylko ich najbardziej widać, tak jak np. terrorystów. Tu już argumentów nie było.

Pod płaszczykiem około 40stoletniego wyluzowanego zakonnika siedzi sobie taki Jędraszewski. Nawet gdybym był wierzący, to chyba nie chciałbym takich "przywódców duchowych".

#katolicyzm #bekazkatoli (dla zasięgu)
  • 125
  • Odpowiedz
dwa sprzeczne zalozonenia sa takie: piersze ze dal wyzwanie z okreslonymi warunkami a drugie ze powinien zapobiec wyzwaniu z okreslonymi warunkami(bo skoro jest wszechmogący, to mógłby temu zapobiec, gdyby tylko chciał)


@ziemba1: Gdzie tu widzisz sprzeczność? Bóg miał wpływ na warunki wyzwania, tak czy nie?
  • Odpowiedz
@ziemba1: Zamotałeś się kompletnie i dziwisz się, że nie rozumiem. Jeśli wszechmogącego Boga nic nie ogranicza, to może stworzyć takie warunki wyzwania, jakie chce. Więc te warunki, jakie stworzył, są zgodne z Jego wolą. A więc to On postawił te wszystkie butelki w drugiej piwnicy. Nie ma innego wyjścia.
  • Odpowiedz